Obserwuj: Eutelsat Polska

Zwycięzcy 8 edycji konkursu DStv Eutelsat Star Awards wyłonieni!

Komunikat prasowy   •   Lut 13, 2019 18:19 CET

  • Tanaka Chonyera z Botswany dostaje najlepsze noty w kategorii esej
  • Priscilla Marealle zdobywa drugą z rzędu nagrodę dla Tanzanii w kategorii plakat

Akra, 13 lutego 2019 - Podczas dzisiejszej ceremonii w Akrze (Ghana) zostali wyłonieni zwycięzcy ósmej edycji konkursu DStv Eutelsat Star Awards. Osiemnastoletnia Tanaka Chonyera dodała do mapy zwycięskich krajów Botswanę, zgarniając najlepsze noty w kategorii esej. Dziewiętnastoletnia Priscilla Marealle zwyciężyła w kategorii plakat, co jest dla Tanzanii drugą z rzędu nagrodą w tej kategorii.

Praca konkursowa Tanaki została napisana w sposób pewny, świadomy i merytoryczny, co uczyniło ją intrygującą, zachęcającą i wartościową pod względem edukacyjnym. „Było dla nas oczywiste, że głęboki proces przygotowania poskutkował solidną wiedzą i zrozumieniem tematu,” mówi Paolo Nespoli, astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), który przewodniczył jury konkursu. O plakacie Priscilli natomiast, jurorzy powiedzieli: „Praca dobrze wykonana pod względem artystycznym, z pełnym wyobraźni zastosowaniem różnorodnych środków, które połączone przykuwają uwagę widza. Spójny z tematem, plakat obrazuje w jaki sposób satelity mogą dalej zmieniać Afrykę, wypełniając jej kluczowe potrzeby, takie jak ochrona i monitorowanie bioróżnorodności, rolnictwa i zasobów mineralnych.”

Podczas honorowego przemówienia na gali wręczenia nagród, pani Patricia Appiagyei, Wiceminister Środowiska, Technologii Naukowej i Innowacji (MESTI), powiedziała: „Cieszymy się, iż nasze ministerstwo może być częścią tej wzorowej inicjatywy, inspirującej do uczenia się oraz wprowadzania Nauki i Technologii w życie codzienne. Jesteśmy w czołówce promującej wzorzec zmiany sposobu naszego podejścia do kwestii rozwojowych jako kraj, a także szerzej, jako kontynent. Przejrzawszy tematy poprzednich edycji konkursu DStv Eutelsat Star Awards, jesteśmy zafascynowani ogromną liczbą młodych afrykańskich umysłów z całego kontynentu, które mają za zadanie wykorzystać technologię satelitarną, celem spełnienia podstawowych potrzeb mieszkańców naszego kontynentu.”

Kulminacją tego panafrykańskiego konkursu, który w młodszych pokoleniach budzi pasję do nauki i technologii, będzie spotkanie i rozmowa ponad 200 ghańskich uczniów z czynnym zawodowo astronautą. Po dziś dzień, w konkursie wzięło udział ponad 8000 zgłoszeń z całego kontynentu, a samo przedsięwzięcie zdobyło uznanie i zaangażowanie ze strony uczniów, a także społeczności akademickiej i świata nauki. Horyzonty szesnastu dotychczasowych zwycięzców zostały poszerzone dzięki wyjątkowym doświadczeniom, które umożliwił im konkurs.

Zwycięzca konkursu DStv Eutelsat Star Awards w kategorii esej otrzymuje podróż dla dwojga do Paryża, a następnie do Gujany Francuskiej, celem wzięcia udziału w procesie wyniesienia rakiety, mającej umieścić satelitę na orbicie. To pierwsze w historii konkursu zwycięstwo Botswany w tej kategorii, po zdobyciu drugiego miejsca w kategorii plakat, w roku 2016. Na prowadzeniu jest nadal Afryka Wschodnia z dotychczasowym wynikiem 7 nagród głównych i drugich miejsc. Zdobywca nagrody głównej w kategorii plakat otrzymuje podróż dla dwojga do siedziby Agencji Kosmicznej Południowej Afryki oraz MultiChoice. Szkoły, do których uczęszczają zwycięzcy nagród głównych otrzymają zestawy instalacyjne DStv, obejmujące antenę, odbiornik TV, dekoder PVR i darmowy dostęp do pakietu edukacyjnego DStv.

W 8 edycji konkursu zadaniem uczniów szkół średnich, bądź łączonych, było napisanie eseju lub zaprojektowanie plakatu na następujący temat: „Mimo, iż satelity mają obecnie szeroki zakres zastosowań, zawsze znajdzie się miejsce na rozwój i ekspansję nowych sektorów rynku. Napisz esej, bądź stwórz plakat, przedstawiający płaszczyzny, w których pełen potencjał satelitów nie został jeszcze twoim zdaniem wykorzystany.”

Szczegóły dotyczące kryteriów oceny, nagród i wyboru finalistów dostępne są na stronie DStv Eutelsat Star Awards: http://www.dstvstarawards.com/about.html

Dołącz do nas na Facebooku by mieć dostęp do najświeższych wiadomości i inspiracji:

fb.me/DStvEutelsatStarAwards


O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Jessica Whyte Tel: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com

O MultiChoice Africa

MultiChoice Africa to dostawca rozrywki w sektorze usług wideo. Urozmaicamy codzienność naszych odbiorców, zapewniając im najwyższą jakość usług - sprawiamy, iż rozrywka jest dostępna dla milionów widzów w Afryce, o każdej porze, bez względu na lokalizację, dzięki platformom, takim, jak: platforma usług satelitarnych DTH - DStv (www.dstv.com), platforma cyfrowej telewizji naziemnej (DTT) - GOtv (gotvafrica.com), a także platformom VoD i OTT - Showmax i DStv Now. Bez znaczenia, czy chodzi o lokalną telenowelę, wydarzenie sportowe światowej klasy, czy hit na skalę światową, nasze zaangażowanie w oferowane treści i systemy technologiczne zapewnia rozrywkę uwielbianą przez widzów. Wywodząca się z Afryki, spółka MultiChoice Africa zarządzana jest lokalnie, zatrudniając ponad 2750 osób w pełnym wymiarze, oraz ponad 14000 zleceniobiorców, niezależnych podwykonawców zewnętrznych i akredytowanych instalatorów, którzy wspólnie zapewniają najlepszą rozrywkę na świecie milionom odbiorców w 49 krajach Afryki Subsaharyjskiej. Nasza działalność rozwija się w parze z lokalną gospodarką, opierając się często na długoterminowych kontraktach z instytucjami rządowymi, nadawcami państwowymi i przedsiębiorcami. Jako wiodący w Afryce producent treści sportowych i lokalnych, rozwijamy nasz potencjał w zakresie umiejętności i pojemności, by zwiększyć jakość oferowanych przez nas treści na łamach flagowej inicjatywy, jaką jest MultiChoice Talent Factory (MTF)(www.multichoicetalentfactory.com). Poprzez wysokie wartości przekazywane naszym klientom, pracownikom i społeczeństwu, budujemy firmę przyszłości. Więcej informacji na: www.multichoiceafrica.com.


Dział prasowy


Lebogang Ramothata Tel: +27 11 289 4366 lebogang.ramothata1@multichoice.co.za


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.