Obserwuj: Eutelsat Polska

Zmiany w zarządzie Eutelsat Communications

Komunikat prasowy   •   Kwi 26, 2017 09:55 CEST

Paryż, 26 kwietnia 2017 - wczorajsze zgromadzenie Zarządu Spółki Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) zaowocowało decyzją o nominacji Dominique’a D’Hinnina na stanowisko dyrektora Eutelsat Communications na planowanym na 8 listopada 2017, corocznym Walnym Zgromadzeniu. W przypadku akceptacji, piastujący obecnie stanowisko reprezentanta Zarządu w FSP (Strategicznym Funduszu Partycypacyjnym), Dominique D’Hinnin obejmie również stanowisko przewodniczącego Zarządu Spółki Eutelsat Communications. FSP wyznaczy wówczas godnego następcę.

Dominique D’Hinnin zastąpi Michela de Rosena, który przechodząc na emeryturę, zostanie zarazem niewykonawczym prezesem Zarządu Eutelsat Communications.

Prezes Eutelsat, Michel de Rosen, skomentował: „Od roku 2009 mam zaszczyt przewodniczyć firmie Eutelsat, liderowi na globalnym rynku operatorów satelitarnych, będącemu punktem odniesienia w zakresie zaangażowania, innowacyjności i jakości usług. Kontynuując zmiany zapoczątkowane objęciem stanowiska dyrektora generalnego przez Rodolphe'a Belmera, wierzę, iż nadszedł czas by po tegorocznym Walnym Zgromadzeniu w listopadzie, moje stanowisko objął Dominique D’Hinnin, posiadający zarówno umiejętności, jak i bogate doświadczenie, które pozwolą mu pokierować Zarządem w kierunku nowych możliwości rozwoju.”

W latach 2010 - 2016 Dominique D’Hinnin był partnerem współzarządzającym w Lagardère. Jest on dyplomowanym absolwentem francuskiej szkoły wyższej, École normale supérieure, i posiada tytuł Inspektora Finansów. Do Lagardère Group dołączył w roku 1990 jako doradca Philippe Camusa. Następnie, objął on stanowisko kierownika ds. audytu wewnętrznego (IAM) i dyrektora finansowego Hachette Livre w roku 1993, a w 1994 stanowisko wiceprezesa wykonawczego Golier Inc. (Connecticut, USA). W latach 1998 - 2010 Dominique D’Hinnin pełnił funkcję dyrektora finansowego Lagardère. Jest on również członkiem zarządu hiszpańskiej spółki mediowej PRISA.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.