Obserwuj: Eutelsat Polska

Zbycie udziałów w satelicie EUTELSAT 25B

Komunikat prasowy   •   Sie 09, 2018 08:20 CEST

Paryż, 9 sierpnia 2018 - Eutelsat sprzedaje udziały w satelicie EUTELSAT 25B, działającym na pozycji 25,5°East, jego współwłaścicielowi, Es’hailSat, za kwotę 135 milionów Euro.

Niniejsze udziały wygenerowały dla Eutelsat w roku finansowym 2018 przychody rzędu 16 milionów Euro w sektorze zastosowań wideo.

Zbycie tego aktywa to krok zgodny ze strategią firmy, która zakłada optymalizację portfolio działalności w kontekście polityki maksymalizacji generowania środków finansowych.

Działania te nie mają wpływu na plany finansowe Eutelsat i przychody spółki, które są na stałym poziomie i zostaną wchłonięte przez docelowy zysk EBTIDA grupy. Uznaniowy wolny przepływ gotówki wyklucza wpływy wynikające ze zbycia.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.