Obserwuj: Eutelsat Polska

Yohann Leroy zastępcą dyrektora generalnego Eutelsat Communications

Komunikat prasowy   •   Kwi 28, 2017 12:55 CEST

Paryż, 28 kwietnia 2017 - Zarząd Spółki Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) mianował Yohanna Leroya zastępcą dyrektora generalnego. Yohann Leroy będzie jednocześnie sprawował dotychczasową funkcję dyrektora technicznego, a stanowisko zastępcy dyrektora generalnego podzieli z Michelem Azibertem, który piastuje również stanowisko dyrektora ds. rozwoju i reklamy.

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „Yohann znacząco przyczynił się do rozwoju Eutelsat i działalności zespołu kadry zarządzającej. Mianowanie go zastępcą dyrektora generalnego, obok Michela Aziberta, wynika zarówno z jego talentu, jak i rozmaitych umiejętności.”

Yohann Leroy dołączył do Eutelsat w roku 2010, obejmując stanowisko dyrektora strategicznego. Następnie pracował jako dyrektor ds. inżynierii (2013), a od roku 2014 pełni funkcję dyrektora technicznego. Uzyskawszy stopień inżyniera École des Mines i dyplomÉcole Polytechnique, Leroy rozpoczął karierę od czterech lat na stanowisku kierownika departamentu rozwoju przemysłu w regionalnym oddziale ds. przemysłu, badań i środowiska Île de France. W latach 2007 - 2010Yohann Leroy pracował jako doradca techniczny ds. przemysłu i IT w kancelarii ministra Francji.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.