Obserwuj: Eutelsat Polska

Współpraca Switch i Eutelsat w zakresie globalnej sieci satelitarno-światłowodowej do użytku okazjonalnego

Komunikat prasowy   •   Gru 12, 2018 18:31 CET

Nowy Jork, Paryż, 12 grudnia 2018 - The Switch®i Eutelsat (Euronext Paris: ETL) łączą siły by stworzyć nową, niezależną ofertę dotyczącą bezprecedensowej satelitarnej i światłowodowej sieci usług wideo. Dzięki współpracy, obejmująca ponad 800 wiodących na świecie producentów i dystrybutorów treści, grupa użytkowników The Switch® zyska możliwość transmisji na podstawie taryf minutowych, na i z dużej części świata. Jednocześnie, nadawcy i producenci treści zlokalizowani w zasięgu satelitów Eutelsat zyskają dostęp do globalnej sieci światłowodowej The Switch®, obejmującej 53 punkty dystrybucyjne (PoP), a także kontakt z liderami amerykańskiego rynku technologicznego, największymi nadawcami globalnymi oraz ponad 180 organizacjami sportowymi, lokalizacjami i właścicielami praw.

Współpraca oprze się o zasoby trzech satelitów Eutelsat[1], obejmujących swym zasięgiem Europę, Afrykę i obie Ameryki (celem zwiększenia zasięgu rozwiązania, kolejne satelity mogą zostać dodane w przyszłości), jak również globalną sieć wideo The Switch®. Klienci będą mogli planować transport danych do i z każdego regionu poprzez SwitchITᵀᴹ, opatentowaną przez The Switch®, nagradzaną platformę softwarową. Zintegrowanie systemów The Switch® i Eutelsat umożliwi klientom szybsze i bezproblemowe dostarczanie treści do jeszcze większej ilości regionów na całym świecie.

„Odnotowujemy ogromny wzrost zapotrzebowania naszych klientów na uplink we wszystkich zakątkach świata,” powiedział Keith Buckley, prezes i dyrektor wykonawczy The Switch®. „Współpraca z Eutelsat umożliwi nam połączenie zasobów, celem wypuszczenia na rynek bezproblemowej i elastycznej usługi.”

„Jesteśmy zachwyceni współpracą z The Switch®, dzięki której nasi klienci otrzymają bardziej wydajny i konkurencyjny cenowo sposób na transport treści,” powiedział Michael Antonovich, dyrektor wykonawczy Eutelsat Americas. „Większy dostęp do dosłownie setek dodatkowych nadawców, lokalizacji i producentów treści w i poza Stanami Zjednoczonymi, znacząco wzmacnia naszą pozycję w branży mediowej.”

W ciągu ubiegłego roku, The Switch® intensywnie inwestował w międzynarodowy rozwój swoich sieci, produktów i usług. Objęło to również uruchomienie The Switch Accessᵀᴹ, szerokopasmowego połączenia IP, umożliwiającego niskobudżetową łączność z każdego zakątka świata; zdobycie partnerów strategicznych na kilku kontynentach, a także zwiększenie liczby personelu, tak by kluczowe, międzynarodowe lokalizacje zyskały dedykowaną obsługę.

[1] EUTELSAT 7B, EUTELSAT 10A and EUTELSAT 65 West A

O The Switch

The Switch to wiodący na rynku światowym, dostawca rozwiązań wideo, posiadający swoje filie w Ameryce Północnej, Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku. Obecnie, Switch zapewnia zaawansowane usługi w zakresie: usług wideo i lokalnych usług sieciowych (światłowód), Ethernetu, mobilnej produkcji treści, studiów produkcyjnych, transkodowania OTT, a także usług satelitarnych i sieciowych dla ponad 800 producentów i dystrybutorów treści wideo z całego świata.Więcej informacji:

Jessica Mintz, The Switch sp. z o.o.

310-339-4017

jessica.mintz@theswitch.tv

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy

 Marie-Sophie Ecuer Tel.: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

  Jessica Whyte Tel.: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com

  Christina Darvasi Tel.: + 52 55 2629 5847 christina.darvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

  Joanna Darlington Tel.: +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

  Cédric Pugni Tel.: +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com

  Alexandre Enjalbert Tel.: +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.com


Follow us at:
Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.