Obserwuj: Eutelsat Polska

Współpraca Panasonic Avionics i Eutelsat nad łącznością pokładową XTS w Europie i na Bliskim Wschodzie

Komunikat prasowy   •   Gru 05, 2019 16:43 CET

Paryż, 5 grudnia 2019 -Panasonic Avionics Corporation (Panasonic), rynkowy lider w świadczeniu usług łączności i rozrywki pokładowej, podpisał wieloletni kontrakt, obejmujący pojemność w pasmie Ku dwóch wielowiązkowych ładunków satelity EUTELSAT 10B, którego wyniesienie planowane jest na rok 2022.

Niniejszy kontrakt z Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) umożliwi firmie Panasonic dostarczanie gigaherców nowej, ekstremalnie przepustowej (XTS1) łączności w pasmie Ku liniom lotniczym i ich pasażerom, w przestrzeniach między Europą, Afryką i Bliskim Wschodem.

Panasonic będzie kontynuować optymalizację światowej sieci, wykorzystując jeszcze większe zasoby najnowocześniejszej pojemności satelitarnej w bardziej zatłoczonych regionach, by zapewnić wysoką wydajność usług, niezależnie od celu podróży swych klientów. Satelita ten zapewnia również wysoką wydajność usług w rejonach o mniejszym zagęszczeniu, takich jak Afryka.

Ken Sain, dyrektor wykonawczy Panasonic Avionics Corporation, powiedział: Panasonic Avionics wciąż inwestuje w sieć łączności w pasmie Ku. Niniejszy kontrakt z partnerem takim, jak Eutelsat, z którym od lat współpracujemy na poziomie globalnym, odzwierciedla naszą strategię bezustannego poszerzania ogólnoświatowej sieci o dodatkową pojemność, celem zadowolenia zarówno linii lotniczych, jak i ich pasażerów. Zaprojektowaliśmy tego satelitę wspólnie z Eutelsat i w pełnej ekscytacji czekamy na efekt końcowy.”

Philippe Oliva, dyrektor Eutelsat ds. reklamy, powiedział: „Cieszymy się, że Panasonic Avionics wybrał nas po raz kolejny do pomocy w dalszym rozwoju swych zasobów. Dzierżawa pojemności na niewyniesionym jeszcze satelicie EUTELSAT 10B podkreśla jakość pokrycia na pozycji 10° East, a także nasz wkład w rozwój konkurencyjnych rozwiązań, spełniających stale rosnące, globalne zapotrzebowanie na łączność pokładową.”

EUTELSAT 10B będzie drugim satelitą XTS, który dołączy do sieci łączności Panasonic, stworzonej dla spełnienia rosnących potrzeb, zarówno linii lotniczych, jak i pasażerów. Ma on zapewnić dodatkową pojemność wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Sieć łączności Panasonic pomaga w świadczeniu usług, takich, jak: szybki internet, telewizja na żywo, streaming wideo, aplikacje VoIP, usługi mobilne 4G skalowalne do 5G, oraz pasmo dla zastosowań załogi. Sieć wspierana jest przez Centrum Obsługi Klienta Panasonic, które monitoruje jej wydajność i bieżące potrzeby związane z utrzymaniem 24h/365 dni w roku, by zapewnić skuteczność działań powietrznych.

Obecnie, około 2 200 samolotów poruszających się po całym świecie, korzysta z globalnych usług łączności pokładowej Panasonic.

1 XTS: eXtreme Throughput Satellite od Panasonic Avionics Corporation to usługa łączności pokładowej, świadczona za pomocą satelitów wysokiej przepustowości HTS

O Panasonic Avionics Corporation

Panasonic Avionics Corporationto wiodący na świecie dostawca systemów w zakresie rozrywki i łączności pokładowej. Najlepsze w swojej klasie rozwiązania, wraz z profesjonalnym zapleczem technicznym, całkowicie integrują się z pokładem, zapewniając pasażerom linii lotniczych wyjątkowe wrażenia w podróży z szerokim wyborem rozrywek. Efektem są: lepsza jakość systemów i rozwiązań w zakresie łączności, zminimalizowany czas wprowadzenia usługi na rynek oraz niższe koszty ogólne.

Założona w roku 1979, Panasonic Avionics Corporation to spółka zależna Panasonic Corporation of North America, głównej, północnoamerykańskiej spółki zależnej Panasonic Corporation. Z siedzibą w kalifornijskim Lake Forest, zespołem liczącym ponad 5000 pracowników i 80 filiami na całym świecie, spółka dostarczyła dotychczas wiodącym na świecie liniom lotniczym ponad 14 300 systemów IFE i 2 200 rozwiązań w zakresie łączności pokładowej.

Więcej informacji na: www.panasonic.aero

Brian Bardwellkierownik ds. łączności korporacyjnej

Tel: +1 949 462 1742

brian.Bardwell@panasonic.aero

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, blisko 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy


Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Jessica Whyte Tel: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com

Alexandre Enjalbert Tel. : +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.com


Follow us at:
Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.