Obserwuj: Eutelsat Polska

Współpraca Panasonic Avionics, Hunter i Eutelsat, celem rozwoju łączności pokładowej nad Kanadą

Komunikat prasowy   •   Lip 10, 2017 11:58 CEST

Paryż, Nowy Jork, Lake Forest (Kalifornia), 10 lipca 2017 -Eutelsat Americas, spółka zależna Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), i Hunter Communications ogłaszają rozszerzenie dotychczasowej umowy obejmującej transpondery satelity EUTELSAT 115 West B. Zabieg ten ma zapewnić Panasonic Avionics Corporation dodatkową pojemność, dedykowaną coraz większemu zapotrzebowaniu na usługi łączności pokładowej.

Od początku działalności komercyjnej satelity EUTELSAT 115 West B w październiku 2015 roku, Panasonic Aviations wykorzystuje północnoamerykańską wiązkę tego w pełni elektrycznego satelity, by na mocy umowy z firmą Hunter zapewniać łączność pokładową w zakresie kanadyjskich lotów krajowych, od Nowej Fundlandii, po Jukon. Dzięki dodatkowej pojemności, Panasonic spełni rosnące wymagania klientów na tych trasach.

Powodem wyboru satelity EUTELSAT 115 West B przez Panasonic była jego wyjątkowa wydajność, wynikająca z wiązki o najwyższej mocy, w porównaniu z alternatywnymi wiązkami, a także efektywnego czterostopniowego rozmieszczenia dla większości Kanady. Takie rozmieszczenie pozwala na wyjątkową prędkość i wydajność w zakresie kosztów, konkurując z wiązkami Satelity Wysokiej Przepustowości (HTS).

David Burner, wiceprezes Panasonic Avionics ds. sprzedaży globalnej, powiedział: „Współpraca z wieloletnimi partnerami, takimi jak Hunter i Eutelsat to dowód na to, że wciąż wdrażamy nasz plan, polegający na dodaniu niezbędnej, dodatkowej pojemności do naszej globalnej sieci, będący zarazem kontynuacją naszej misji, mającej na celu zadowolenie użytkowników końcowych naszych usług.”

Brent Perrot, prezes Hunter Communications, oświadczył: „Cieszymy się z ciągłego rozwoju w towarzystwie Eutelsat. Wyjątkowa wydajność satelity EUTELSAT 115 West B w obrębie Kanady zapewnia idealne rozwiązanie techniczne dla naszych klientów, pragnących rozwijać swoje biznesy za pomocą wydajnych alternatyw, jako, że bezprecedensowa moc wiązki pozwala na bardzo korzystną cenę Mb/s.”

Mike Antonovich, dyrektor generalny Eutelsat Americas, dodał: „Cieszymy się, iż wynikiem naszej piętnastoletniej współpracy z Hunter jest zwiększenie pojemności dostępnej dla Panasonic na kanadyjskim rynku. Niniejszy kontrakt odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczanie konkurencyjnych rozwiązań, które spełniają coraz to większe oczekiwania w zakresie łączności, zarówno na nowych, jak i rozwiniętych rynkach, zapewniając klientom pełną satysfakcję.”

O Panasonic Avionics Corporation

Panasonic Avionics Corporationto wiodący na świecie dostawca zintegrowanych i spersonalizowanych systemów w zakresie rozrywki i łączności pokładowej (IFEC). Najlepsze w swojej klasie rozwiązania firmy to połączenie najnowszych technologii w zakresie rozrywki pokładowej, usług łączności i technologii konsumenckich, które pomagają liniom lotniczym osiągnąć wytyczone cele biznesowe. Wspomagany przez profesjonalne punkty serwisowe na całym świecie, globalny ekosystem łączności Panasonic całkowicie integruje się z pokładem, umożliwiając liniom lotniczym zapewnienie wyjątkowych wrażeń w podróży. Jego zalety to szeroki wybór rozrywek, zminimalizowany czas wprowadzenia usługi na rynek, zwiększone dochody dodatkowe i niższe koszty ogólne dla linii lotniczych.

Założona w roku 1979 w Stanach Zjednoczonych, Panasonic Avionics Corporation to spółka zależna Panasonic Corporation of North America, głównej, północnoamerykańskiej spółki zależnej Panasonic Corporation. Z siedzibą w kalifornijskim Lake Forest, zespołem liczącym ponad 5000 pracowników i 80 filiami na całym świecie, spółka dostarczyła dotychczas wiodącym na świecie liniom lotniczym ponad 9000 systemów IFE i 1500 rozwiązań łączności pokładowej. Więcej informacji na: www.panasonic.aero

O Hunter Communications

Utworzona w roku 2001, spółka Hunter Communications zapewnia globalne rozwiązania satelitarne dla instytucji rządowych Stanów Zjednoczonych, przemysłu energetycznego, a także instytucji sektora morskiego i lotniczego. Działalność firmy skupiona jest na łączeniu pojemności satelitarnej pozyskanej od różnych dostawców z sektora kosmicznego oraz najnowszych technologii sektora naziemnego, celem zapewnienia innowacyjnych rozwiązań w zakresie łączności satelitarnej. Pojawienie się spółki na kanadyjskim rynku to zwieńczenie pięcioletniego projektu, w wyniku którego ładunek firmy znalazł się na satelicie EUTELSAT 115 West B - Hunter obsługuje najsilniejszą wiązkę pasma Ku, obejmującą zasięgiem Kanadę, Alaskę, północne Stany Zjednoczone i otaczające je akweny. Więcej informacji na:http://huntercomm.net/

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.