Obserwuj: Eutelsat Polska

Współpraca OSN i Eutelsat celem rozszerzenia oferty programów HD oraz przygotowania gruntu dla usług Ultra HD na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej

Komunikat prasowy   •   Mar 09, 2016 08:38 CET

Paryż, Dubaj, 8 marca 2016 - OSN, wiodący dostawca usług pay TV na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, podnosi wydajność na satelicie EUTELSAT 8 West B, obsługiwanym przez Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL). Dodatkowa pojemność na flagowej dla Bliskiego Wschodu pozycji satelitarnej pozwoli na dalszą ekspansję OSN, włączając nowe programy w jakości HD oraz wprowadzenie usług Ultra HD.

Zawarcie niniejszej umowy zostało ogłoszone dzisiaj na targach branży nadawczej CABSAT 2016, odbywających się w Dubaju w dniach 8-10 marca.

Wykorzystując dodatkową pojemność, OSN wprowadzi na rynek usługi w standardzie Ultra HD, zapewniającym czterokrotnie lepszą jakość obrazu niż standard Full HD, dzięki którym odbiorcy z Bliskiego Wschodu będą mogli cieszyć się najlepszą jakością wrażeń TV. Ponadto, OSN planuje rozszerzenie oferty programowej HD o osiem kanałów1 uruchomionych w ostatnim czasie, a także kilka nowych, ekskluzywnych kanałów, których uruchomienie planowane jest w niedalekiej przyszłości.

Podczas dziesięcioletniej współpracy z Eutelsat, OSN stworzył platformę wysokiej jakości treści nadawczej, dostępną wyłącznie na pozycji satelitarnej 7/8° West, która trafia do odbiorców na obszarze między Marokiem, a Zatoką Perską.

Komentując zawarcie nowego kontraktu, Mark Billinge, dyrektor ds. technologii OSN, powiedział: „Jesteśmy pełni entuzjazmu w związku z dodatkową pojemnością, dzięki której zapewnimy naszym widzom najlepszą jakość wrażeń TV. Nasze plany dotyczące przejścia na standard Ultra HD są odzwierciedleniem ciągłego podnoszenia poprzeczki oraz dążenia do pozostawania w technologicznej czołówce.”

Michel Azibert, zastępca dyrektora generalnego Eutelsat oraz dyrektor ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Po wyniesieniu satelity EUTELSAT 8 West B w sierpniu ubiegłego roku, niniejszy kontrakt to kolejny kamień milowy w rozwoju najpopularniejszej pozycji satelitarnej dla usług TV na Bliskim Wschodzie. Dziesięcioletni staż we współpracy z OSN to dla nas zaszczyt, a zarazem motywacja do dalszej obecności i współpracy w regionie, włączając naszą rolę w szerzeniu jakości HD oraz wprowadzaniu jakości Ultra HD.”

Odwiedź Eutelsat na CABSAT 2016, Dubai World Trade Centre, w dniach 8-10 marca:

Hala Zabeel, stanowisko ZB5-10

O OSN

OSN to dostawca zapewniający najszerszy wybór całkiem nowych, najwyższej jakości usług TV na Bliskim Wschodzie i w Afryce, obejmujących nurty zachodnie, arabskie, południowoazjatyckie (języki: hindi, urdu, malajalam, tamilski) oraz filipińskie.

OSN to baza ponad 150 kanałów i usług na świetnym poziomie, zapewniająca odbiorcom w regionie MENA ekskluzywny dostęp do najświeższych hitów kina, najlepszych seriali, programów sportowych, dokumentalnych, informacyjnych, dziecięcych, a także programów typu talk show. Oferta filmowa obejmuje ponad 100 nieprzerywanych reklamami premier filmowych w pełnej wersji miesięcznie.

OSN szczyci się najbardziej obszernym portfolio w zakresie wyłączności praw od wszystkich największych dystrybutorów, włączając Warner Brothers, Paramount, Fox, Disney, Sony, MGM, NBC Universal, HBO i DreamWorks. Ponadto, OSN oferuje dostęp do wiodących na rynku marek TV, takich jak: Disney Channel, Sky News, Discovery Network and National Geographic.

Obecny na rynku od sierpnia 2013, kanał OSN Pehla prezentuje najlepsze filmy bollywoodzkie oraz ligę krykieta, obejmując wyłączne prawa do transmisji turniejów międzynarodowych, takich jak ICC Cricket World Cup, czy liga krykieta indyjskiego, na łamach wiodących kanałów sportowych: OSN Sports Cricket HD i Ten Cricket.

Jako lider w zakresie innowacyjności, OSN zmienił poziom odbioru usług TV poprzez wprowadzenie 64 kanałów w jakości HD, dzięki czemu jest obecnie jedyną siecią w regionie z pełną ofertą kanałów HD i rozrywką 3D.

OSN jako pierwszy wprowadził OSN DVR HD; pierwszą w regionie platformę TV online, OSN Play; pierwsze w regionie usługi 3D, HD, uruchamiany internetowo satelitarny odbiornik i rejestrator, OSN Plus HD, a także pierwszą w regionie usługę VOD, OSN on Demand, oferującą odbiorcom ponad 1000 filmów i 52 najnowsze sezony najlepszych seriali - wszystko w jakości Full HD i Dolby Digital.

We wrześniu 2012 powstał program lojalnościowy OSN, OSN Privileges, oferujący abonentom nadzwyczajne doświadczenia, specjalne oferty oraz najlepsze ceny przez cały rok.

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby odbiorców w regionie, w maju 2014 została uruchomiona internetowa usługa TV, „GO”, zapewniająca odbiorcom tysiące godzin rozrywki najwyższej jakości, zarówno płatnej, jak i z darmowym dostępem.

Właścicielem i operatorem platformy OSN jest Panther Media Group Limited, spółka zarejestrowana w DIFC (Międzynarodowe Centrum Finansowe w Dubaju), której właścicielami są KIPCO i Mawarid Group Limited.

Kontakt dla mediów:

Zahabia Motiwala

Dyrektor OSN ds. łączności

Dubai Media City, Dubai, UAE

+971 (0) 4 367 7084

zahabia.motiwala@osn.com

1 OSN Yahala Cinema HD, OSN Movies Family HD, OSN First HD Home of HBO, H2 HD, BBC First HD, OSN Movies Family HD, Discovery Family HD oraz IDX HD

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.