Obserwuj: Eutelsat Polska

Współpraca Globecast i Eutelsat nad dalszym rozwojem HDTV na pozycji HOTBIRD

Komunikat prasowy   •   Wrz 14, 2017 15:30 CEST

Paryż, 14 września 2017 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) i Globecast, globalny dostawca rozwiązań w zakresie mediów, przedłużają wieloletnią umowę, obejmującą pojemność na pozycji satelitarnej HOTBIRD.

Umacniając więzi powstałe podczas wieloletniej współpracy Eutelsat i Globecast, umowa będzie przede wszystkim stymulować rozwój pozycji satelitarnej, kluczowej dla rynku telewizji satelitarnej w Europie, Zachodniej Rosji i na Bliskim Wschodzie. Ponadto, przyspieszy ona zmianę standardu nadawania kanałów dystrybuowanych z unikalnego centrum wideo Eutelsat, jakim jest pozycja HOTBIRD.

TRT World w jakości HD

W ramach zawartej umowy, Globecast podpisał również kontrakt na dystrybucję pierwszego kanału, tureckiego TRT World, w jakości HD z pozycji HOTBIRD. Właścicielem TRT World, jest turecki nadawca publiczny, TRT Group. Wykorzystując możliwości dystrybucyjne pozycji HOTBIRD, ten obecny na rynku od listopada 2016, międzynarodowy kanał informacyjny z ramówką wyłącznie anglojęzyczną, trafia do milionów odbiorców w Europie, Zachodniej Rosji i na Bliskim Wschodzie. Uruchomienie kanału podkreśla dynamikę rozwoju standardu HD, zwłaszcza na pozycji HOTBIRD, gdzie obecnie jeden na cztery kanały (275 kanałów) nadawany jest w jakości HD, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba ta zwiększyła się o 30 procent.

Philippe Bernard, dyrektor generalny Globecast, powiedział: „Kontynuacja współpracy z firmą Eutelsat, zaufanym partnerem w zakresie technologii, to dla nas nagroda. Dystrybucja satelitarna to jeden z naszych głównych atutów, stąd cieszymy się na możliwość wzrostu sprzedaży dzięki pojemności na pozycji HOTBIRD, dostarczając zarazem najlepszej jakości treści HD dla TRT World.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. reklamy i rozwoju, dodał: „Rozbudowując współpracę z Globecast, umacniamy nasze ambicje, by skupiać się na kluczowych partnerach w zakresie technologii i biznesu. Umowa między Globecast i TRT World utwierdza pozycję HOTBIRD jako wzorcowe centrum usług wideo, cechujące się szerokim zasięgiem i nadające 1000 kanałów w ponad 30 językach świata.”

Odwiedź stoisko Eutelsat na targach IBC w Amsterdamie, w dniach 15 - 19 września: hala 1, D59.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.