Obserwuj: Eutelsat Polska

Współpraca Eutelsat z Seraphim Space Camp, pierwszym akceleratorem dla start-upów w dziedzinie technologii kosmicznej na rynku brytyjskim

Komunikat prasowy   •   Kwi 04, 2019 14:06 CEST

Londyn, Paryż, 4 kwietnia 2019 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) zostanie partnerem Seraphim Space Camp, pierwszego na rynku brytyjskim akceleratora dla start-upów technologicznych w branży kosmicznej.

Seraphim Space Camp został stworzony rok temu w Londynie przez Seraphim Capital, wiodący na świecie fundusz venture w dziedzinie technologii kosmicznej. Obok Eutelsat, wsparciem dla trzeciej edycji programu Seraphim Space Camp będą: Europejska Agencja Kosmiczna, Rolls-Royce i Airbus. W ciągu 9 kolejnych miesięcy, wybrane start-upy zostaną przekształcone w pełnowymiarowe podmioty gotowe do inwestycji, otrzymawszy wsparcie w zakresie fundraisingu, doradztwa biznesowego i handlowego, indywidualnego coachingu i mentoringu, a także dostępu do sieci Seraphim Space Camp.

Eutelsat zapewni uczestnikom programu dostęp do swoich zasobów oraz eksperckiej wiedzy z zakresu technologii satelitarnej, będąc zarazem otwartym na wszelkie innowacje technologiczne, które mógłby wykorzystać w przyszłości.

Jean-Hubert Lenotte, dyrektor Eutelsat ds. Strategii i Marketingu Strategicznego, powiedział: „Cieszymy się współpracą z Seraphim Space Camp, a także wyjątkową rolą w stymulacji innowacji technologicznej, która napędza rozwój naszego sektora. Podkreśla to nasze zaangażowanie w strategię otwartych innowacji (open innovation). Kompleksowe i praktyczne podejście Seraphim Space Camp sprawia, że jest on najlepszym akceleratorem w branży kosmicznej, zwłaszcza w dobie obecnego, dynamicznego rozwoju sektora brytyjskiego.”

Rob Desborough, dyrektor Seraphim Space Camp, powiedział: „Jesteśmy niewiarygodnie szczęśliwi, mogąc ogłosić współpracę z Eutelsat. Wiele z wybieranych przez nas start-upów wykorzystuje zasoby satelitarne, by sprostać przyziemnym wyzwaniom. Posiadanie na pokładzie jednego z wiodących na świecie operatorów satelitarnych będzie zatem dodatkowym atutem programu. Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z Eutelsat podczas kolejnej edycji (Mission #3), a także poza nią, jako, że Seraphim Space Camp rusza na podbój Europy.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.