Obserwuj: Eutelsat Polska

Współpraca Eutelsat, Blue Ant Media i iKO Media Group nad ZooMoo HD, Love Nature HD i Love Nature 4K

Komunikat prasowy   •   Lut 27, 2018 11:20 CET

Paryż, Rzym, 27 lutego 2018 - Eutelsat (Euronext Paris: ETL), jeden z wiodących na świecie operatorów satelitarnych, producent międzynarodowych treści, dystrybutor i operator kanałów TV, Blue Ant Media, i iKO Media Group, globalny dostawca usług end-to-end dla nadawców i właścicieli treści, połączyli siły w celu dystrybucji w standardzie HD dwóch kanałów: ZooMoo i Love Nature HD, a także Love Nature 4K (w standardzie UHD) w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

ZooMoo to kanał dla dzieci, prezentujący ponad 500 godzin oryginalnych treści. W jego ofercie znajdują się programy o życiu dzikich zwierząt, teatry lalek oraz wszelkie animacje i narracje, dzięki czemu jest on unikalnym kanałem edukacyjnym dla widzów w wieku przedszkolnym. Love Nature zapewnia fanom przyrody w każdym wieku szeroką gamę programów przyrodniczych, z których wiele produkowanych jest w formacie 4K.

By zaoferować te trzy kanały jeszcze większej liczbie odbiorców, Blue Media i iKO Group wykorzystują pojemność dwóch satelitów Eutelsat. Kanały ZooMoo i Love Nature HD korzystają z wysokiej mocy zasięgu satelity EUTELSAT 9B, celem dotarcia do szerszej publiczności w Europie. Love Nature 4K (Ultra HD) natomiast, rozszerza swój zasięg przy użyciu popularnej pozycji HOTBIRD, centrum Eutelsat dla rozwoju standardu Ultra HD.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, powiedział: „Cieszymy się, iż zdobyliśmy zaufanie Blue Ant Media oraz iKO Media Group, w momencie gdy zwiększają swój zasięg i dążą do zapewniania najwyższej jakości obrazu swym odbiorcom z rozmaitych rynków. Niniejszy kontrakt podkreśla znaczenie satelitów w rozwoju standardów HD i Ultra HD, a także wzbogaca wrażenia wizualne dla odbiorców TV na całym globie.”

Shlomi Izkovitz, współtwórca iKO, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani zawarciem długoterminowej współpracy strategicznej z Blue Ant Media. Możliwość dystrybuowania treści za pomocą satelitów HOTBIRD i EUTELSAT 9B, co na dzisiejszym rynku jest rozwiązaniem najbardziej stosownym i wydajnym, była w tej współpracy czynnikiem decydującym. Z radością patrzymy w przód, czekając na wyjątkowo owocną współpracę w ciągu najbliższych kilku lat.”

Ward Platt, dyrektor generalny ds. sieci globalnych Blue Ant Media, powiedział: „Usługi iKO Media Group, świadczone za pomocą satelitów Eutelsat, to dla nas idealne rozwiązanie, ponieważ naszym celem jest dostarczenie oryginalnych ramówek Love Nature 4K i ZooMoo wszystkim miłośnikom przyrody na europejskim rynku.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6700 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 44 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.