Obserwuj: Eutelsat Polska

Wladimir Bocquet dołącza do Eutelsat jako dyrektor ds polityki zarządzania widmem

Komunikat prasowy   •   Lip 28, 2016 10:58 CEST

Paryż, 28 lipca 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza nominację Wladimira Bocqueta na stanowisko dyrektora ds. polityki zarządzania widmem. 1 sierpnia przejdzie on do Eutelsat z brytyjskiego oddziału stowarzyszenia GSMA, gdzie do niedawna obejmował stanowisko głównego dyrektora ds. polityki, planowania i regulacji prawnych.

W komentarzu na pojawienie się Wladimira Boqueta, Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „W chwili, gdy prowadzone przez nas inicjatywy dotyczą ultraszybkich połączeń szerokopasmowych, sieci 5G, sieci hybrydowych, nowych częstotliwości, a także konstelacji satelitarnych oraz połączonych z nimi obiektami i pojazdami, umiejętności i bezkonkurencyjne doświadczenie Wladimira w zakresie zarządzania widmem będą istotnym wsparciem dla naszej strategii i dalszego rozwoju. Poprowadzi on strategię naszego widma tak, by sprostało nowym wyzwaniom, wzmacniając przy tym naszą pojemność operacyjną i pozycję firmy.”

Wsparciem dla Wladimira będzie Ethan Lavan, dyrektor ds. zasobów orbitalnych, z nienagannym doświadczeniem i wiedzą w zakresie nadzoru satelitarnego.

Wladimir rozpoczął swą karierę w Japonii, gdzie jako specjalista ds. badań i rozwoju pracował nad projektami 4G. W roku 2005 dołączył do Grupy Orange, gdzie dowodził zespołem specjalizującym się w rozwoju stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych. Następnie, w roku 2008, wrócił do Francji, gdzie w Orange - France Telecom Group objął stanowisko zastępcy dyrektora, do spraw strategii i planowania widma. W roku 2012 Wladimir Bocquet dołączył do GSMA (światowe stowarzyszenie, skupiające 800 operatorów mobilnych), gdzie został dyrektorem na rynek brytyjski, odpowiedzialnym za zarządzanie widmem i sprawy regulacyjne.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.