Obserwuj: Eutelsat Polska

W pełni elektryczny satelita od Space Systems Loral poszerzy ofertę usług nadawczych Eutelsat w Afryce, Turcji i na Bliskim Wschodzie

Komunikat prasowy   •   Mar 22, 2016 08:45 CET

Paryż, 22 marca 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) powierzył firmie Space Systems Loral (SSL) wyprodukowanie wysokiej mocy satelity nadawczego, który będzie świadczył usługi w Afryce, Europie, Turcji i na Bliskim Wschodzie.

Rozwój pozycji satelitarnej 7° East

Nowy satelita, EUTELSAT 7C, zostanie ulokowany na pozycji 7° East, z której obecnie nadawane jest ponad 370 kanałów. Uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się pozycji satelitarnych Eutelsat, pozycja 7° East wykorzystywana jest do obsługi kluczowych klientów, takich, jak Digiturk (wiodąca, turecka platforma pay-TV), Azam TV, Montage, czy Muvi TV (szybko rozwijające się platformy w Afryce Subsaharyjskiej).

Atrakcyjna konstelacja dwóch satelitów

Wyniesienie satelity EUTELSAT 7C, wyposażonego w 44 operacyjne transpondery pasma Ku, planowane jest na trzeci kwartał roku 2018. Nowy satelita zostanie ulokowany obok satelity EUTELSAT 7B, wysyłając tym samym na inną pozycję orbitalną satelitę EUTELSAT 7A. Unowocześniona konstelacja dwóch satelitów umożliwi firmie Eutelsat zoptymalizowanie zasobów pozycji 7° East, przenosząc ją na nowy, wyższy poziom w zakresie elastyczności pokrycia i łączności. Ponadto, zwiększenie liczby transponderów z 22 do 42, a co za tym idzie, niemal zdublowanie pojemności nad Afryką Subsaharyjską, stworzy miejsce dla kilkuset nowych kanałów cyfrowych, które wesprą szybki rozwój rynku TV w regionie.

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „Satelita EUTELSAT 7C wprowadzi zaawansowane technologie, które usprawnią synergię między zlokalizowanymi na jednej pozycji, dwoma satelitami wysokiej mocy. Podnosząc poprzeczkę na pozycji 7° East, będziemy mogli zwiększyć poziom naszego wsparcia dla klientów z szybko rozwijających się rynków wideo. Z niecierpliwością czekamy na początek współpracy z SSL nad kolejnym innowacyjnym programem.”

Satelita EUTELSAT 7C zostanie również wyposażony w wiązkę zapewniającą ulepszoną pojemność dla usług z sektora rządowegow Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej. Ponadto, będzie on także posiadał wiązkę sterowną, mogącą pokryć dowolny region, widoczny z pozycji 7° East.

Piąty satelita w pełni elektryczny

EUTELSAT 7C to piąty, w pełni elektryczny satelita zamówiony przez firmę Eutelsat, zachowujący wydajność ładunku przy zredukowanej masie startowej. Zbudowany w oparciu o platformę SSL 1300, jest on już trzecim satelitą powstałym w wyniku współpracy Eutelsat i SSL (podążając śladami satelity EUTELSAT 25B i wyniesionego przez prom Ariane 9 marca, satelity EUTELSAT 65 West A).

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.