Obserwuj: Eutelsat Polska

W pełni elektryczny satelita EUTELSAT 172B dla transformacji środowiska nadawczego regionu Azji i Pacyfiku

Komunikat prasowy   •   Lis 21, 2017 15:19 CET

Paryż, 21 listopada 2017 - Będący własnością Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL), w pełni elektryczny satelita EUTELSAT 172B, który rozpoczął działalność komercyjną dziś rano, oferuje większą elastyczność, moc i jeszcze lepszą łączność użytkownikom z obszarów od zachodnich wybrzeży Ameryki Północnej i Południowej, przez Azję i Oceanię, po cały Ocean Spokojny.

Transfer usług z satelity EUTELSAT 172A przebiegł zupełnie bezproblemowo w serii nocnych manewrów, uwalniając go na alternatywną pozycję orbitalną, celem dalszego świadczenia usług w regionie Azji i Pacyfiku.

Wyniesiony w czerwcu bieżącego roku, satelita EUTELSAT 172B stawia nową poprzeczkę jako najszybszy w osiągnięciu orbity geostacjonarnej przy pomocy napędu elektrycznego (zaledwie cztery miesiące), a także jako pierwszy satelita zoptymalizowany w kierunku łączności pokładowej nad Pacyfikiem. Możliwość dynamicznej dystrybucji mocy między 11 wiązkami innowacyjnego ładunku wysokiej przepustowości, pozwoli na zwiększenie wydajności podczas lotów w najwyższych korytarzach powietrznych w regionie Azji i Pacyfiku. Ta kluczowa zmiana umożliwi firmie Panasonic, głównemu użytkownikowi ładunku HTS, jeszcze lepsze dostosowanie swojej oferty do potrzeb pasażerów. Linie lotnicze natomiast, korzystać będą z wydajnych cenowo usług o niezmiennie wysokiej jakości.

Poza ładunkiem HTS, satelita EUTELSAT 172B znacząco zwiększa standardowe pasmo na pozycji 172° East, zarówno dzięki pojemności w pasmie C, jak i w pasmie Ku, rozłożonych na pięć obszarów usług. Prócz usług w sektorze morskim, rządowym, rozrywkowym, a także w zakresie przesyłu komórkowego i wideo, pojemność w pasmie Ku posłuży do transmisji programów na żywo dla pasażerów odbywających lot.

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „Ponieważ satelita EUTELSAT 172B rozpoczyna właśnie działalność, która trwać będzie do lat 30. XXI wieku, to odpowiedni moment, by podziękować całemu zespołowi Eutelsat oraz naszym naszym kolegom z Airbus, za oddaną współpracę nad programem, który wyznacza nowe standardy w branży. Pozycja 172° East osiągnęła nowy poziom elastyczności dla klientów w regionie Azji i Pacyfiku, a satelita EUTELSAT 172B wciąż utwierdza nas w przekonaniu o wysokim znaczeniu napędu elektrycznego w przypadku satelitów o wysokich pojemnościach, które dostarczają konkurencyjne cenowo usługi na rynek telekomunikacyjny.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6600 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług. Eutelsat Communications znajduje się w indeksie paryskiej giełdy EURONEXT (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.