Obserwuj: Eutelsat Polska

VIII edycja konkursu DStv Eutelsat Star Awards już otwarta!

Komunikat prasowy   •   Lip 11, 2018 18:31 CEST

Johannesburg, Paryż, 11 czerwca 2018 - Po sukcesach w Ugandzie, rusza kolejna, ósma edycja konkursu DStv Eutelsat Star Awards. Stań się częścią tej ekscytującej przygody pisząc esej lub tworząc plakat związany z następującym tematem: „Mimo, iż satelity mają obecnie szeroki zakres zastosowań, zawsze znajdzie się miejsce na rozwój i ekspansję nowych sektorów rynku. Napisz esej, bądź stwórz plakat, przedstawiający płaszczyzny, w których pełen potencjał satelitów nie został jeszcze twoim zdaniem wykorzystany.”

Wyłoniony w Ugandzie przed kilkoma tygodniami, zwycięzca w kategorii Esej, Amos Mumbere, odwiedzi wkrótce Paryż i Gujanę Francuską, by uczestniczyć w wyniesieniu satelity, co było częścią zdobytej przez niego nagrody. Zwycięzca w kategorii Plakat, Taher Rasheed, od 15 lipca będzie gościem MultiChoice Africa w Południowej Afryce, gdzie, w ramach zdobytej nagrody, nie tylko odwiedzi siedzibę Krajowej Agencji Kosmicznej Południowej Afryki, ale również miejsca takie, jak: dawny dom Nelsona Mandeli w Soweto, obiekt więzienny Constitution Hill, czy stadion Soccer City. Od dziś, uczniowie w wieku 14-19 lat mają szansę pójścia ich śladami, dostarczając Esej lub Plakat do któregokolwiek z biur MultiChoice Africa, znajdującego się na liście w formularzu konkursowym.

Innowacyjne myślenie wśród uczniów szkół średnich

Konkurs DStv Eutelsat Star Awards przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich z całego kontynentu, objętych zasięgiem MultiChoice Africa. Formularze zgłoszeniowe dostępne są we wszystkich placówkach MultiChoice, a także na www.dstvstarawards.com. Zgłoszenia w języku angielskim, francuskim, bądź portugalskim będą rozpatrywane na podstawie kryteriów, takich jak: precyzja, kreatywność, oryginalność i innowacyjność. Uczestnicy mają możliwość wzajemnej integracji poprzez poświęcony konkursowi, profil na Facebooku.

Zgłoszenia, wyłącznie na oficjalnych drukach konkursowych, przyjmowane są do 12 października 2018. Lista laureatów zostanie ujawniona na oficjalnej ceremonii w lutym 2019.

Szczegóły dotyczące kryteriów oceny, nagród i wyboru finalistów dostępne są na oficjalnej stronie konkursu: http://www.dstvstarawards.com/about.html.

Wyjątkowe nagrody

Od roku 2011 konkurs spełnił marzenia 24 uczniów z całego kontynentu. W jego założeniach leży inspirowanie młodych mieszkańców Afryki do zaangażowania i otwarcia na naukę i nowe technologie, a zwłaszcza technologie satelitarne. Wybrany spośród tysięcy uczestników poprzez wysoko wyspecjalizowane jury, zwycięzca konkursu w kategorii esej odbędzie wyjątkową podróż dla dwojga do paryskiej siedziby Eutelsat, a następnie do Gujany Francuskiej, gdzie będzie świadkiem wyniesienia rakiety w kosmos. Zwycięzca konkursu w kategorii plakat zostanie nagrodzony podróżą dla dwojga do Południowej Afryki, która obejmie wizytę w Krajowej Agencji Kosmicznej Południowej Afryki, a także poznanie kilku najważniejszych obiektów w Południowej Afryce, jako goście MultiChoice Africa. Szkoły, do których uczęszczają zwycięzcy, otrzymają zestawy instalacyjne DStv, zawierające antenę, odbiornik TV i dekoder, zapewniające darmowy dostęp do pakietu edukacyjnego DStv.

Wsparcie dla potrzeb afrykańskiej edukacji

MultiChoice Africa i Eutelsat przekonani są o sile edukacji w dziedzinie nauki i technologii, jako zachęty dla młodych umysłów do pozytywnej zmiany otaczającego ich świata. Ich wspólna inicjatywa, będąca w tym roku już ósmą edycją konkursu DStv Eutelsat Star Awards, ma na celu inspirację młodych obywateli Afryki do innowacyjnego myślenia. Ten panamerykański projekt cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak również w społecznościach akademickich i naukowych. Od pierwszej edycji w 2011 roku, w konkursie DStv Eutelsat Star Awards wzięło udział ponad 7000 studentów.

Dołącz do nas na Facebooku by mieć dostęp do najświeższych wiadomości i inspiracji:

fb.me/DStvEutelsatStarAwards

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6800 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.