Obserwuj: Eutelsat Polska

ViaSat, partner Eutelsat w zakresie internetu pokładowego zdobywa nowy kontrakt na Europę

Komunikat prasowy   •   Wrz 01, 2016 09:19 CEST

CARLSBAD, Kalifornia, Paryż, 1 września 2016 - Viasat Inc.(NASDAQ: VSAT) iEutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) kontynuują realizację strategii, mającej na celu dostarczenie wysokiej jakości, opartej o technologię satelitarną, łączności internetowej na komercyjnym rynku lotniczym w Europie. Finnair ogłosił dziś zawarcie umowy z ViaSat, obejmującej instalację wysokiej prędkości sieci internetu bezprzewodowego w całej flocie latających w Europie krótkodystansowców serii Airbus A320. Tymczasem, linie EL AL Israel Airlines przechodzą obecnie testy i prawdopodobnie wejdą na rynek jeszcze przed końcem 2016.

Obaj przewoźnicy zaangażowani są w przedsięwzięcie wykorzystujące łączność satelitarną celem udostępnienia pasażerom na pokładzie szybkiego WiFi, umożliwiającego im surfowanie w sieci, zakupy online, czy obecność w mediach społecznościowych na wysokości ponad 10 tys km.

ViaSat to główny dostawca zintegrowanych wertykalnie, systemów internetu pokładowego do linii lotniczych. Spółka dostarcza certyfikaty STC, bezprzewodowe wsparcie systemu IFE, portale dostępu skierowane do pasażerów, a także usługi typu end-to-end, które umożliwiają dostęp do łączności zapewnianej przez partnera ViaSat, Eutelsat. Usługa łączności wykorzystuje KA-SAT, wysokiej pojemności szerokopasmowego satelitę Eutelsat, pracującego w paśmie Ka, którego zasięg obejmuje Europę i basen Morza Śródziemnego.

Nasze najświeższe umowy z EL AL i Finnair mają na celu kontynuację silnej współpracy między ViaSat i Eutelsat,” powiedział Mark Dankberg, prezes i dyrektor generalny ViaSat. „ViaSat dostarcza pasażerom wyjątkowych wrażeń, zapewniając internet pokładowy flocie wiodących linii lotniczych, podczas gdy Eutelsat zapewnia łączność szerokopasmową. Dzięki współpracy, łączymy nasze doświadczenia, dostarczając wartościowe, najlepsze w swej klasie usługi łączności na europejskim rynku przewoźników lotniczych.”

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat Communications, skomentował: „Wspólnie z ViaSat możemy dostarczać usługi internetu pokładowego, które poziomem jakości odpowiadają usługom dostarczanym tysiącom użytkowników na ziemi, a tym samym, umożliwiają europejskim liniom lotniczym zapewnienie jeszcze wyższej jakości usług swym klientom.”

ViaSat i Eutelsat mają obecnie za sobą 10 lat współpracy. Sieć naziemna KA-SAT, która wykorzystuje technologię ViaSat, to wcześniejsza wersja technologii, która obecnie zapewnia łączność internetową dla niemal 700 000 gospodarstw domowych i ponad 1500 lotów dziennie w USA. Połączenie wyjątkowej pojemności satelity KA-SAT i platformy technologii ViaSat umożliwia dostarczanie pokładowej łączności internetowej o prędkości porównywalnej do usług naziemnych. W lutym 2016 firmy zawarły umowę, mającą na celu stworzenie przedsięwzięcia typu joint-venture, łączącego dotychczasową działalność szerokopasmową Eutelsat w Europie z wiodącymi na rynku, technologiami szerokopasmowymi i doświadczeniem ViaSat w zakresie dostarczania usług internetowych. Obecnie firmy pracują nad sfinalizowaniem transakcji.

O ViaSat

ViaSat Inc. (NASDAQ: VSAT) łączy świat. Jako globalny dostawca usług i technologii szerokopasmowej, ViaSat zapewnia swoim klientom (również przedsiębiorcom, instytucjom rządowym i służbom wojskowym) dostęp do łączności, niezależnie od ich lokalizacji, na ziemi, czy w powietrzu. Połączenie innowacyjności w projektowaniu satelitów najwyższej pojemności, bezpiecznej infrastruktury naziemnej i technologii w zakresie terminali z międzynarodową siecią hotspotów Wi-Fi umożliwia firmie ViaSat zapewnienie jej klientom najlepszej z dostępnych na rynku sieci, która poszerza globalny dostęp do usług szerokopasmowych.

Chcąc uzyskać więcej informacji o ViaSat, odwiedź www.viasat.com, bądź obserwuj profil firmy w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn iYouTube.

Oświadczenia wybiegające w przyszłość

Powyższy komunikat prasowy zawiera oświadczenia wybiegające w przyszłość, które podlegają dyrektywom stworzonym w ramach amerykańskiej Ustawy o papierach wartościowych z 1933 roku oraz Ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1934 roku. Odnoszące się do przyszłości stwierdzenia dotyczą oświadczeń o pokryciu geograficzym obszarów objętych usługami satelitarnymi; dostępnych usług stacjonarnych i mobilnych; prędkości i przystępności usług; oraz wyniesienia, pokrycia oraz możliwości satelity ViaSat-2. ViaSat ostrzega, iż istnieją czynniki, które mogą sprawi

, że efekt końcowy będzie się znacząco różnił od założonego. Są to między innymi: zdolność ViaSat do pomyślnego wypełnienia biznesplanu dotyczącego satelitarnych usług szerokopasmowych w oczekiwanym czasie, lub jej brak; ryzyko związane z konstruowaniem, wyniesieniem i działaniem satelitów ViaSat, włączając skutki jakichkolwiek anomalii, błędów w działaniu, czy spadku wydajności satelity; negatywny wynik audytu rządu Stanów Zjednoczonych; utrzymujący się chaos gospodarczy w światowym środowisku biznesowym oraz złe warunki ekonomiczne; opóźnienia w zatwierdzaniu budżetu przez rząd Stanów Zjednoczonych oraz cięcia w wydatkach na obronę; zależność ViaSat od kontraktów zawieranych przez rząd amerykański oraz od małej ilości kontraktów, które stanowią znaczący procent dochodów ViaSat; możliwość pomyślnego rozwoju, wprowadzania oraz sprzedaży nowych technologii, produktów i usług; zmniejszenie zapotrzebowania na produkty wynikające z ciągłej redukcji wydatków przez klientów; zmiany w relacjach, bądź zmiany warunków finansowych w kontaktach z kluczowymi klientami, bądź dostawcami; zależność od ograniczonej liczby osób trzecich, które wytwarzają i dostarczają produkty ViaSat; zwiększona konkurencja lub inne czynniki mające ogólny wpływ na sektor komunikacyjny i obronny; wynik niepożądanych zmian regulujących sprzedaż produktów i usług przez ViaSat; poziom zadłużenia ViaSat oraz zdolność do zastosowania odpowiednich działań redukujących zadłużenie; zaangażowanie ViaSat w spory sądowe, włączając roszczenia o własność intelektualną, czy spory chroniące własną technologię; a także zależność ViaSat od ograniczonej liczby kluczowych pracowników. Ponadto, ViaSat sugeruje zapoznanie się z czynnikami ryzyka, o których mowa w sprawozdaniach SEC, dostępnych na www.sec.gov, włącznie z najświeższym raportem rocznym ViaSat na formularzu 10-K oraz z raportami kwartalnymi na formularzu 10-Q. Uprasza się o niepokładanie nadmiernego zaufania w jakiekolwiek stwierdzenia odnoszące się do przyszłości. ViaSat pod żadnym pozorem nie bierze na siebie obowiązku aktualizacji jakichkolwiek stwierdzeń wybiegających w przyszłość.

Copyright © 2016 ViaSat, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie inne nazwy produktów, bądź firm, zostały wymienione jedynie w celu identyfikacji i mogą być wykorzystywane tylko przez ich prawowitych właścicieli. ViaSat to zarejestrowany znak towarowy ViaSat Inc.

Kontakt – ViaSat:

Inwestorzy: Heather Ferrante, +1 760-476-2242, heather.ferrante@viasat.com

Public Relations, Chris Fallon, +1 760-476-2322, chris.fallon@viasat.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.