Obserwuj: Eutelsat Polska

ViaSat i Eutelsat wygrywają przetarg na usługi w SAS

Komunikat prasowy   •   Wrz 09, 2016 10:43 CEST

CARLSBAD (Kalifornia), Paryż, 9 września 2016 - ViaSat Inc. (NASDAQ: VSAT) i Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) zawierają kontrakt obejmujący świadczenie usług dla SAS, wiodących linii lotniczych w Skandynawii. Kontrakt ten to kontynuacja strategii zakładającej dostarczanie wysokiej jakości, opartej o technologię satelitarną, łączności internetowej na europejskim rynku komercyjnych linii lotniczych.

SAS wyposaża obecnie swą flotę, a konkretnie samoloty pokonujące dystanse krótkie i średnie, w urządzenia mające zapewnić każdemu z pasażerów dostęp do WiFi pokładowego, z prędkością nie mniejszą niż 12 Mb/s. Działania te mają sprawi, iż czas spędzony na pokładzie będzie bardziej produktywny i przyjemny dzięki dostępowi do telewizji, filmów i muzyki. Pierwsze samoloty z nowym, pokładowym systemem WiFi rozpoczną pracę w drugiej połowie roku 2017.

Jako główny kontrahent linii lotniczych, ViaSat zapewni zintegrowany wertykalnie, pokładowy system usług internetowych, wyposażony w certyfikaty STC, bezprzewodowe wsparcie systemu rozrywki pokładowej (IFE), portale dostępu dla pasażerów, a także usługi typu end-to-end, wykorzystujące łączność z Eutelsat. Usługa łączności od Eutelsat i ViaSat działa w oparciu o KA-SAT, wysokiej pojemności satelitę szerokopasmowego w paśmie Ka, który obejmuje swym zasięgiem Europę i kraje basenu Morza Śródziemnego.

O ViaSat

ViaSat Inc. (NASDAQ: VSAT) łączy świat. Jako globalny dostawca usług i technologii szerokopasmowej, ViaSat zapewnia swoim klientom (również przedsiębiorcom, instytucjom rządowym i służbom wojskowym) dostęp do łączności, niezależnie od ich lokalizacji, na ziemi, czy w powietrzu. Połączenie innowacyjności w projektowaniu satelitów najwyższej pojemności, bezpiecznej infrastruktury naziemnej i technologii w zakresie terminali z międzynarodową siecią hotspotów Wi-Fi umożliwia firmie ViaSat zapewnienie jej klientom najlepszej z dostępnych na rynku sieci, która poszerza globalny dostęp do usług szerokopasmowych.

Chcąc uzyskać więcej informacji o ViaSat, odwiedźwww.viasat.com, bądź obserwuj profil firmy w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn iYouTube.

Oświadczenia wybiegające w przyszłość

Powyższy komunikat prasowy zawiera oświadczenia wybiegające w przyszłość, które podlegają dyrektywom stworzonym w ramach amerykańskiej Ustawy o papierach wartościowych z 1933 roku oraz Ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1934 roku. Odnoszące się do przyszłości stwierdzenia dotyczą oświadczeń o pokryciu geograficzym obszarów objętych usługami satelitarnymi; dostępnych usług stacjonarnych i mobilnych; prędkości i przystępności usług; oraz wyniesienia, pokrycia oraz możliwości satelity ViaSat-2. ViaSat ostrzega, iż istnieją czynniki, które mogą sprawi, że efekt końcowy będzie się znacząco różnił od założonego. Są to między innymi: zdolność ViaSat do pomyślnego wypełnienia biznesplanu dotyczącego satelitarnych usług szerokopasmowych w oczekiwanym czasie, lub jej brak; ryzyko związane z konstruowaniem, wyniesieniem i działaniem satelitów ViaSat, włączając skutki jakichkolwiek anomalii, błędów w działaniu, czy spadku wydajności satelity; negatywny wynik audytu rządu Stanów Zjednoczonych; utrzymujący się chaos gospodarczy w światowym środowisku biznesowym oraz złe warunki ekonomiczne; opóźnienia w zatwierdzaniu budżetu przez rząd Stanów Zjednoczonych oraz cięcia w wydatkach na obronę; zależność ViaSat od kontraktów zawieranych przez rząd amerykański oraz od małej ilości kontraktów, które stanowią znaczący procent dochodów ViaSat; możliwość pomyślnego rozwoju, wprowadzania oraz sprzedaży nowych technologii, produktów i usług; zmniejszenie zapotrzebowania na produkty wynikające z ciągłej redukcji wydatków przez klientów; zmiany w relacjach, bądź zmiany warunków finansowych w kontaktach z kluczowymi klientami, bądź dostawcami; zależność od ograniczonej liczby osób trzecich, które wytwarzają i dostarczają produkty ViaSat; zwiększona konkurencja lub inne czynniki mające ogólny wpływ na sektor komunikacyjny i obronny; wynik niepożądanych zmian regulujących sprzedaż produktów i usług przez ViaSat; poziom zadłużenia ViaSat oraz zdolność do zastosowania odpowiednich działań redukujących zadłużenie; zaangażowanie ViaSat w spory sądowe, włączając roszczenia o własność intelektualną, czy spory chroniące własną technologię; a także zależność ViaSat od ograniczonej liczby kluczowych pracowników. Ponadto, ViaSat sugeruje zapoznanie się z czynnikami ryzyka, o których mowa w sprawozdaniach SEC, dostępnych na www.sec.gov, włącznie z najświeższym raportem rocznym ViaSat na formularzu 10-K oraz z raportami kwartalnymi na formularzu 10-Q. Uprasza się o niepokładanie nadmiernego zaufania w jakiekolwiek stwierdzenia odnoszące się do przyszłości. ViaSat pod żadnym pozorem nie bierze na siebie obowiązku aktualizacji jakichkolwiek stwierdzeń wybiegających w przyszłość.

Copyright © 2016 ViaSat, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie inne nazwy produktów, bądź firm, zostały wymienione jedynie w celu identyfikacji i mogą być wykorzystywane tylko przez ich prawowitych właścicieli. ViaSat to zarejestrowany znak towarowy ViaSat Inc.

Kontakt – ViaSat:

Inwestorzy: Heather Ferrante, +1 760-476-2242, heather.ferrante@viasat.com

Public Relations, Chris Fallon, +1 760-476-2322, chris.fallon@viasat.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.