Obserwuj: Eutelsat Polska

Usługi satelitarne Eutelsat Broadband w 300 włoskich urzędach pocztowych

Komunikat prasowy   •   Cze 25, 2015 14:11 CEST

Usługi satelitarne Eutelsat Broadband w 300 włoskich urzędach pocztowych

Poczta włoska wybiera Eutelsat Broadband, profesjonalne rozwiązania dla szybkiego Internetu w lokalizacjach objętych wykluczeniem cyfrowym

Paryż, Rzym, 25 czerwca 2015 – specjalizująca się w rozwiązaniach szerokopasmowych, spółka zależna Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) i Poste Mobile, dostawca infrastruktury sieciowej dla poczty włoskiej (Poste Italiane), zawarli kontrakt obejmujący satelitarną łączność szerokopasmową wysokiej prędkości. Dzięki temu, usługi w 300 włoskich urzędach pocztowych, zlokalizowanych w odległych terenach wiejskich, poza zasięgiem szerokopasmowych sieci naziemnych, przejdą transformację. Wykorzystując wyższą jakość usług telekomunikacyjnych i IT, pracownicy tych urzędów zapewnią swym klientom tę samą jakość usług, co ich koledzy w wielkich miastach.

Operująca wysokiej mocy satelitą KA-SAT, spółka Eutelsat Broadband została wybrana przez PosteMobile celem instalacji i utrzymania łączności satelitarnej wysokiej prędkości między oddziałami pocztowymi. Pierwsze 120 lokalizacji uzyska łączność jeszcze przed końcem roku 2015, zaś pozostałe 180 dołączy w roku 2016.

Zawarcie niniejszej umowy to przełom dla włoskich urzędów pocztowych, które dotychczas ograniczone do łączności ISDN, uzyskają teraz łączność z prędkością downlinku nawet do 22 Mb/s i uplinku do 6 Mb/s. Ta przepastnie zwiększona wydajność umożliwi poczcie włoskiej podniesienie jakości usług pocztowych, ubezpieczeniowych i bankowych, a także usprawni działania administracyjne.

Dzięki zwiększonej pojemności i niezawodności usług szerokopasmowych Eutelsat, poczta włoska pomyślnie testuje dodatkowe usługi publiczne i administracyjne, które mają zostać wprowadzone w przyszłości. Są to między innymi: ogólnodostępne wi-fi w urzędach pocztowych, ochrona, a także urządzenia do wideokonferencji.

Fabrizio Virtuani, dyrektor generalny PosteMobile, powiedział: „Niezależnie od tego, czy w wielkim mieście, czy w najodleglejszej wiosce, zapewnienie klientom Poste Italiane uniwersalnych usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych, to nasz główny cel. Dzięki łączności satelitarnej Eutelsat Broadband możemy go osiągnąć, oferując klientom kolejne korzyści i usługi.”

Wprowadzenie programu zmian na skalę ogólnokrajową sprawi, iż usługi dla klientów poczty włoskiej oraz jej pracowników w najbardziej odległych terenach wiejskich, wejdą na nowy, wyższy poziom. Jest to swoiste podkreślenie jakości i wiarygodności naszych rozwiązań dla łączności,” powiedział Jean-Francois Fenech, dyrektor naczelny Eutelsat Broadband. „Nasze usługi satelitarne wysokiej prędkości odgrywają znaczącą rolę w niesieniu korzyści płynących z łączności cyfrowej użytkownikom z terenów wykluczenia cyfrowego. Cieszymy się, że mamy możliwość zademonstrować je przy okazji tej inicjatywy na terytorium Włoch.”

Celem dostarczanych przez Eutelsat Broadband usług z zakresu łączności jest wypełnienie potrzeb zarówno małych biur domowych, jak i większych przedsiębiorstw, będących w zasięgu satelity KA-SAT, obejmującego Europę, Afrykę Północną i znaczne obszary Bliskiego Wschodu. Oferowane usługi zostały zoptymalizowane dla użytkowników w lokalizacjach, gdzie łączność stacjonarna jest ograniczona, bądź niedostępna, a także dla przedsiębiorstw potrzebujących alternatywy dla stacjonarnej łączności szerokopasmowej, na przykład w sytuacjach kryzysowych, czy w celach backupu danych. Eutelsat Broadband oferuje szeroki zakres limitu danych, nawet do 200 GB miesięcznie, elastyczne cechy B2B, takie jak publiczne adresy IP, ochrona czasu pracy oraz wybór opcji dostosowywanych indywidualnie do klienta, włącznie z gwarantowaną szybkością łącza.

Więcej informacji o rozwiązaniach biznesowych oraz centrach dystrybucji Eutelsat Broadband na: www.eutelsatbroadband.com

Poste Italiane

Infrastruktura logistyczna i technologiczna Poste Italiane to największa i najbardziej kompleksowa infrastruktura tego typu w kraju, która poza usługami pocztowymi, zapewnia łączność zintegrowaną, produkty i usługi z zakresu logistyki, finansów, ubezpieczeń i telefonii komórkowej klientom indywidualnym, biznesowym oraz sektorowi publicznemu na terytorium Włoch. Poste Italiane obsługuje ponad 37 milionów klientów. Obecność na większości terytorium kraju, ogromne doświadczenie oraz wykorzystywanie nowych technologii, sprawiły, iż Poste Italiane odgrywa kluczową rolę w procesie rozwoju gospodarczego i społecznego Włoch.

PosteMobile

PosteMobile, operator sieci mobilnej Poste Italiane Group, jest obecny na rynku od roku 2007 i na chwilę obecną obsługuje około 3 milionów klientów.

PosteMobile zajmuje się rozwojem i dostarczaniem informacji mobilnej, rozwiązań z zakresu łączności i transakcji, zintegrowanych z gamą usług dostępnych w Poste Italiane Group.

Oferta handlowa PosteMobile to zestaw wyróżniających się usług, zarówno w oparciu o karty SIM, jak i aplikacje, łączących tradycyjne usługi telefonii komórkowej z innowacyjnymi usługami mobilnymi z zakresu finansów, obejmującymi usługi m-banking, m-payment i m-commerce.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 35 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.