Obserwuj: Eutelsat Polska

Unikalna jakość dosyłu wideo od Eutelsat i V-Nova

Komunikat prasowy   •   Wrz 11, 2017 11:37 CEST

Londyn, Paryż, 11 września 2017 - przy okazji tegorocznych targów IBC, Eutelsat Communications (NYSE Euronext paris: ETL) i V-Nova Ltd prezentują nowe, satelitarne rozwiązanie w studyjnej jakości HD, które jako pierwsze w historii stanowi alternatywę, bądź uzupełnienie dla światłowodów w zakresie jakości i wydajności pasm.

Nowe rozwiązanie wykorzystuje technologię PERSEUS™ Pro celem zdublowania typowych dla światłowodów linków dosyłu wideo, włączając pełną paletę kolorów oraz indywidualną kompresję klatek. Połączenie z technologią satelitarną, niosącą korzyści takie jak wszechobecność i elastyczność, pozwala nadawcom i dostawcom usług wideo na utrzymanie studyjnej, nieskazitelnej jakości treści, a także na ich edycję z dowolnej lokalizacji. Wszystko to w połączono z kompresją, która umożliwia uplink z przepływnością 80 Mb/s, 10-bitową głębią kolorów i próbkowaniem 4:2:2, przy wykorzystaniu ogólnodostępnych anten przenośnych i standardowego transpondera 36 MHz.

Wykorzystując powszechnie znane dane dotyczące przemysłu nadawczego i wsparcie niezależnego podmiotu trzeciego, Eutelsat i V-Nova zakończyły gruntowne badanie jakości technologii PERSEUS Pro, w oparciu o pojemność satelitarną Eutelsat i odpowiadające standardy kompresji w technologii światłowodowej. Wyniki badania potwierdziły najwyższą jakość technologii PERSEUS w porównaniu z kodekami w typowym przesyle satelitarnym, a także około 30-procentową oszczędność pasma, w porównaniu technologii PERSEUS Pro z JPEG2000.

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. reklamy i rozwoju, powiedział: „Innowacyjne rozwiązanie, które wspólnie z V-Nova prezentujemy na odbywających się w tym tygodniu targach IBC, daje nadawcom i dostawcom usług wideo alternatywę dla światłowodów, zapewniając zarazem bezkompromisowość w zakresie studyjnej jakości HD najważniejszych wydarzeń sportowych, kulturalnych, czy programów informacyjnych. Dzięki współpracy z firmą V-Nova, rynek nadawczy może korzystać z wydajnych cenowo i łatwych w obsłudze rozwiązań, które nie idą na ustępstwa w zakresie jakości.”

Guido Meardi, dyrektor generalny i współzałożyciel V-Nova, powiedział: „Analizując transmisje meczów UEFA Euro 2016 i prowadzone w ubiegłym roku testy, jestem zachwycony wynikami naszej wspólnej, ciężkiej pracy. Technologia kompresyjna, jaką jest PERSEUS to kodek uniwersalny w świecie mediów, niosący namacalne korzyści w rozmaitych sektorach rynku , włącznie z dosyłem satelitarnym. Jesteśmy dumni ze współpracy z firmą Eutelsat i czekamy na kolejne działania, mające na celu umożliwienie nadawcom i operatorom świadczenia jeszcze lepszej jakości usług swym odbiorcom.”

Targi IBC: 15 - 19 września, RAI Amsterdam

Stoisko Eutelsat: Hala 1, D.59

Stoisko V-Nova: 11.B30u

O V-Nova

V-Nova Ltd. to londyńska firma softwarowa, dostarczająca najnowsze rozwiązania w zakresie kompresji sygnału dla stale rosnących potrzeb w sektorze dystrybucji i przetwarzania treści. Firma świadczy usługi na przestrzeni całego łańcucha nadawczego, od produkcji treści, dosyłu, przechowywania, po ich dystrybucję do odbiorcy końcowego. Nagradzana technologia PERSEUS™, jedyny, uniwersalny kodek w świecie mediów, to dostępna już dziś obietnica obrazu i kompresji wideo kolejnej generacji. Wykorzystując technologię PERSEUS, potentaci na rynku mediów i rozrywki mogą teraz zarobić na niezaspokojonych dotychczas potrzebach konsumenckich w zakresie wyższej rozdzielczości obrazu w każdej lokalizacji - wszystko w dostępnych aktualnie pasmach, urządzeniach i infrastrukturze; niezbędny jest jedynie upgrade oprogramowania.

Technologia PERSEUS dostępna jest w wielu formatach: PERSEUS Pro dla bezstratnych matematycznie i wizualnie, profesjonalnych zastosowań produkcyjnych i dosyłowych; PERSEUS Plus dla wysokiej wydajności kompresji w dystrybucji treści dla odbiorcy końcowego, publikacjach na stronach www i operacjach związanych z chmurami obliczeniowymi.

Więcej informacji na: www.v-nova.com


Dział prasowy
Segolene Roche

Tel: +44 20 7486 4900

v-nova@platformcomms.com

Jessica Smith

Tel: +44 20 7046 6286

jessica.smith@v-nova.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.