Obserwuj: Eutelsat Polska

UnicomAirNet wybiera Eutelsat dla łączności pokładowej w regionie Azji i Pacyfiku

Komunikat prasowy   •   Lut 16, 2018 09:00 CET

Paryż, 16 lutego 2018 - UnicomAirNet (UAN) i Eutelsat Asia, filia Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL), zawarli wieloletni kontrakt obejmujący rozwijający się w zaskakującym tempie, rynek usług pokładowych, tzw. usług in-flight (IFC) w regionie Azji i Pacyfiku.

UnicomAirNet powstał w roku 2017 z połączenia oddziału China Unicom ds. sieci szerokopasmowych oraz Hangmei, chińskiego dostawcy treści i usług Wi-Fi dla pasażerów kolei i przewoźników autobusowych. Celem UnicomAirNet jest zapewnienie usług IFC pasażerom chińskich, komercyjnych linii lotniczych.

Od roku 2019 UnicomAirNet będzie dzierżawił pozostałą pojemność ładunku wysokiej przepustowości satelity EUTELSAT 172B, celem podniesienia jakości usług IFC na obszarze między zachodnim wybrzeżem Ameryki Północnej, Azją i Australią.

Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone podpisaniem protokołu ustaleń (Memorandum of Understanding) między China Unicom i Eutelsat, które miało miejsce w styczniu podczas oficjalnej wizyty państwowej prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, w Chinach. Protokół ten dotyczy rynków łączności satelitarnej w regionie Azji i Pacyfiku, w ramach inicjatywy „Belt and Road” („Jeden Pas i Jedna Droga”).

Satelita EUTELSAT 172B został wyniesiony w czerwcu 2017 przez rakietę Ariane 5. Skonstruowany przez firmę Airbus, EUTELSAT 172B to pierwszy europejski satelita w pełni elektryczny. Zoptymalizowany dla łączności pokładowej, jego innowacyjny ładunek wysokiej przepustowości, złożony z 11 wiązek, zwiększa wydajność, umożliwiając dynamiczną alokację mocy w zatłoczonych korytarzach powietrznych regionu Azji i Pacyfiku.

Herman Guo, dyrektor generalny UnicomAirNet, powiedział: „Region trans-pacyficzny to najbardziej zatłoczony rynek usług lotniczych na świecie, charakteryzujący się najwyższym tempem wzrostu. Satelita EUTELSAT 172B zapewni pasażerom wysoką jakość usług IFC, z dbałością o najlepszą wydajność.”

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, dodał: „Niniejsza umowa reprezentuje pierwszy, namacalny krok wynikający z protokołu ustaleń, podkreślając siłę obu stron w nakreśleniu znaczących korzyści dla rynku usług IFC w regionie Azji i Pacyfiku. Ponadto, umowa ta demonstruje wyjątkową jakość pokrycia satelity EUTELSAT 172B w tym regionie.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.