Obserwuj: Eutelsat Polska

UBM EG wybiera Eutelsat dla nowej cyfrowej platformy TV EG SAT w Gwinei Równikowej

Komunikat prasowy   •   Wrz 14, 2015 13:55 CEST

Malabo, Paryż, 14 września 2015 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza zawarcie wieloletniego kontraktu z United Business Machines EG (UBM), liderem w dystrybucji produktów, usług i rozwiązań IT w Gwinei Równikowej. Kontrakt obejmuje dzierżawę pojemności związanej z afrykańską wiązką satelity EUTELSAT 16A, celem transmisji nowej platformy pay-TV, EG SAT.

Po starcie, który planowany jest na koniec miesiąca, EG SAT będzie transmitował ponad 60 kanałów w Gwinei Równikowej, kładąc nacisk na treści hiszpańskie. W programie platformy znajdą się także treści francuskie, angielskie i portugalskie, celem wsparcia aktualnego procesu integracji hiszpańskojęzycznej nacji w regionach zamieszkałych pierwotnie przez nacje francusko- i portugalsko-języczne. Oferując wybór trzech pakietów w cenie od ok. 64 PLN miesięcznie, EG SAT będzie dostępny dla odbiorców wyposażonych w antenę o średnicy 70cm i kartę dostępu połączoną z dekoderem STB, zwanym „Emerging Equatorial Guinean” (Nowa Gwinea Równikowa).

Przyspieszając proces cyfryzacji

Platforma EG SAT będzie również emitować trzy programy nadawcy państwowego. Programy te, produkowane przez Narodowe Radio Gwinei Równikowej (Radio Nacional de Guinea Equatorial), będą dostępne w odbiorze DTH na podstawie FTA, a ponadto będą dostarczane do naziemnych retransmiterów i stacji nadawczych, jako część procesu cyfryzacji Gwinei Równikowej.

EUTELSAT 16A, afrykańskie centrum nadawania cyfrowego

UBM wybrał prężnie działające centrum nadawcze Eutelsat na pozycji orbitalnej 16° East, zajęte przez satelitę EUTELSAT 16A, kierując się przede wszystkim kluczowym dla Gwinei Równikowej zasięgiem, szybko rosnącą liczbą odbiorców oraz silną ofertą programową, która na chwilę obecną liczy już ponad 150 kanałów. Nadawcy i platformy, które obecnie korzystają z tej pozycji to m.in.: Crystal TV w Ghanie, Free Africa w Kamerunie, Ma TELE, My TV Smart i Shashatee na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Demokratycznej Republice Konga, a także TV Sat Afrika w Benin.

Enrique Ngua Obiang Shaw, zastępca dyrektora zarządzającego, ogłosił: Chcąc przejść na nadawanie cyfrowe, wybraliśmy kogoś o najwyższych kompetencjach na rynku audiowizualnym Afryki Zachodniej. Naszym zdaniem, satelita EUTELSAT 16A to najlepsza z opcji w zakresie pokrycia i wyjątkowej oferty programowej.

Witając UBM na satelicie EUTELSAT 16A, Michel Azibert, dyrektor do spraw reklamy i rozwoju Eutelsat, powiedział: EG SAT jest gotowy do tego by pchnąć Gwineę Równikową w nową, cyfrową erę, zapewniając odbiorcom korzyści związane z wyborem i jakością sygnału, a także cyfrowym pokryciem na terenie całego kraju. Jesteśmy dumni, że zyskaliśmy ich zaufanie oraz, że satelita coraz bardziej wtapia się w infrastrukturę, stawiając Afrykę coraz bliżej w pełni cyfrowego środowiska nadawczego.

Odwiedź Eutelsat na targach IBC: Hala 1, D59

O United Business Machines EG

Założona 13 sierpnia 2009, United Business Machines EG (UBM EG) to firma, która stała się liderem w dystrybucji produktów, usług i rozwiązań IT w Gwinei Równikowej, gdzie znajduje się 100 procent jej udziałów. Oferta UBM EG obejmuje:

  • Tworzenie, projektowanie i serwis sieci IT
  • Instalację i serwis infrastruktur sieci światłowodowych
  • Nadzór i porady techniczne w zakresie sieci, komputerów i kserokopiarek
  • Sprzedaż, dystrybucję i serwis komputerów i kserokopiarek firm Canon i HP
  • Sprzedaż i serwis kserokopiarek osobistych i przemysłowych
  • Zaopatrzenie w materiały i wyposażenie IT
  • Usługi satelitarne DTH
  • Zarządzanie kanałami i programami TV

Siedziba UBM EG znajduje się w stolicy Malabo, a bazy operacyjne w miastach: Bata, Mongomo, Ebebiyín i Duala (Kamerun) - odpowiednio przy pomocy partnera UBM SARL.

Więcej informacji na: www.ubm.2wteg.com

Dział marketingu

Bernardo Milam Nzang Tel: + 240 222 033049 ubm.equatorial.guinea@gmail.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.