Obserwuj: Eutelsat Polska

TV TEM wybiera satelitę EUTELSAT 65 West A dla ciągłości usług w Brazylii

Komunikat prasowy   •   Cze 08, 2020 15:57 CEST

  • Niezrównane pokrycie satelity EUTELSAT 65 West A dla Brazylii
  • Rozwiązanie „Planned C-Band” dla bezproblemowych migracji

Paryż, 8 czerwca 2020 - TV TEM, spółka zależna TV Globo, zawarła wieloletni kontrakt z Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), obejmujący pojemność satelity EUTELSAT 65 West A. Dzierżawiona pojemność posłuży dystrybucji oferty programowej w ramach koncesji regionalnej w stanie São Paulo.

Współpraca umożliwia TV TEM bezproblemową migrację treści z dotychczasowego, tradycyjnego pasma C (3,7 GHz do 4,2 GHz) na planowane pasmo C („Planned C-Band”) (4,5 GHz do 4,8 GHz) na satelicie EUTELSAT 65 West A, pozwalając na czyszczenie częstotliwości tradycyjnego pasma C, przed wprowadzeniem w Brazylii usług 5G. TV TEM może się poszczycić najszerszym obszarem usług w stanie São Paulo, obejmując 318 gmin w regionie zamieszkanym przez 8,3 mln mieszkańców, ok. 49% populacji w północnej części stanu São Paulo.

Operacja przebiegła w ramach rozwiązania Eutelsat, „Planned C-Band”, stworzonego z myślą o brazylijskich nadawcach, którym udostępnia prostą procedurę adaptacji, bądź zmiany wyposażenia, i przestrojenia anten do pozycji orbitalnej 65°W. Około 300 lokalizacji zakończyło migrację w czasie krótszym niż 45 dni.

Komentując zawarcie niniejszej umowy, Rodrigo Campos, dyrektor zarządzający Eutelsat do Brasil, powiedział: „Z radością witamy TV TEM na satelicie EUTELSAT 65 West A. „Planned C-Band” to bezproblemowe i atrakcyjne cenowo rozwiązanie dla brazylijskich nadawców, zmuszonych do przeniesienia swoich sygnałów z niższych częstotliwości pasma C, oferujące zarazem niezrównane pokrycie dla brazylijskiego rynku.”

Ewerton Maciel, dyrektor techniczny TV TEM, powiedział: „To solidna operacja satelitarna, z różnorodnością miejsc przekazu i automatyczną regulacją mocy, celem zadowolenia odbiorców wymagających najwyższej jakości usług w najwyższej jakości odbiorze. Eutelsat perfekcyjnie zrozumiał zarówno regulacyjne, jak i technologiczne wyzwania tej migracji. Cieszymy się, iż możemy polegać na jego zespole.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.