Obserwuj: Eutelsat Polska

TricolorTV i usługi szerokopasmowe w Rosji poprzez satelitę EUTELSAT 36C

Komunikat prasowy   •   Wrz 08, 2016 15:23 CEST

Paryż, 8 września 2016 - Do wachlarza usług TricolorTV, najszybciej rozwijającej się na rosyjskim rynku, skupiającej 12 mln odbiorców platformy pay-TV, dołączyły oficjalnie usługi szerokopasmowe. Świadczone za pomocą wysokiej przepustowości pasma Ka satelity EUTELSAT 36C, którego właścicielem jest Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), nowe usługi zapewniają odbiorcy dostęp do Internetu z prędkością sięgającą 40 Mb/s w przypadku pobierania i 12 Mb/s w przypadku wysyłania danych. Koszt usługi dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta.

Wyniesiony w grudniu 2015, satelita EUTELSAT 36C cechuje się wysokiej mocy pojemnością dla usług nadawczych TV w europejskiej części Rosji, a także ładunkiem wysokiej przepustowości, zawierającym 18 wiązek pasma Ka, zapewniających stałe pokrycie dla Rosji Zachodniej, od wybrzeży Arktyki po Morze Kaspijskie. Centrum obsługi usług szerokopasmowych świadczonych za pomocą satelity EUTELSAT 36C zostało zlokalizowane w zarządzanym przez Rosyjskie Centrum Łączności Satelitarnej (RSCC), centrum satelitarnym w Dubnej (niedaleko Moskwy). Odbiór usługi umożliwią natomiast wybrane przez Eutelsat systemy firmy Gilat, platforma SkyEdge II-c z systemem X-Architecture i noszący tę samą nazwę, terminal użytkownika SkyEdge II-c.

Kirill Yanchenko, dyrektor generalny Eutelsat Networks, moskiewskiej spółki zależnej Eutelsat, odpowiedzialnej za strategię na rynku usług szerokopasmowych w Rosji, powiedział: „Cieszymy się, że ładunek pasma Ka satelity EUTELSAT 36C pracuje dla TricolorTV, wieloletniego klienta Eutelsat, który jest obecnie liderem masowego rynku satelitarnych usług nadawczych. Wierzymy, iż ten istotny krok ułatwi przyjęcie satelitarnych usług szerokopasmowych w Rosji na szeroką skalę.”

Alex Karpov, dyrektor sprzedaży i obsługi klienta w TricolorTV, dodał: „Jesteśmy pewni, iż dzięki nowej usłudze, nasi klienci, zwłaszcza ci, do których infrastruktura naziemna nie dociera, bądź dociera w niewystarczającym stopniu, zyskają dostęp do wspaniałej jakości usług szerokopasmowych.”

Ponadto, oprócz współpracy związanej z wprowadzaniem usług szerokopasmowych, Eutelsat i TricolorTV ogłosili w lipcu br. wprowadzenie na rynek rosyjski usługi multi-screen. Usługa ta wykorzystuje nowe rozwiązanie Eutelsat, „SmartBeam”, które odbiera wysokiej jakości programy TV i treści VoD poprzez satelitę i przekazuje je lokalnie na urządzenia mobilne za pomocą sieci WiFi.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.