Obserwuj: Eutelsat Polska

TricolorTV i EUTELSAT uruchamiają usługę Territoria Tricolor

Komunikat prasowy   •   Lis 15, 2017 16:52 CET

Paryż, Sankt Petersburg, 15 listopada 2017 - Tricolor TV, wiodący operator usług TV na rynku rosyjskim, a zarazem jeden z wiodących operatorów usług TV w Europie, stawia kolejny krok w ekspansji rynku przy pomocy innowacyjnej usługi Territoria Tricolor, uruchomionej wraz z Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL).

Nowa, działająca w oparciu o technologię satelitarną usługa, umożliwia odbiorcom przebywającym na lotniskach, dworcach kolejowych, w hotelach i innych miejscach publicznych darmowy dostęp do programów TV na urządzeniach mobilnych. Dostęp do blisko 50 kanałów Tricolor TV możliwy jest za pomocą sieci WiFi, bez wykorzystania indywidualnych limitów transmisji danych na urządzeniach mobilnych użytkowników. Usługa jest również dostępna dla właścicieli kawiarni, placówek medycznych, stacji benzynowych i innych miejsc komercyjnych, dzięki czemu ich klienci mogą korzystać z wysokiej jakości usług TV na urządzeniach mobilnych, w czasie, który spędzają w danym miejscu.

By korzystać z usługi Territoria Tricolor, należy zainstalować aplikację mobilną Smotri TV, dostępną za darmo w Apple App Store oraz Google Play, a następnie połączyć się z siecią WiFi dedykowaną dla tej usługi, oznaczającej jej dostępność. Usługa Territoria Tricolor dostępna jest za cenę 1500 rubli miesięcznie (ok. 90 złotych) dla klientów biznesowych, będących w zasięgu satelity EUTELSAT 36C, który obejmuje zasięgiem europejską część Rosji.

Bazująca na technologii Eutelsat SmartBEAM, ta unikalna oferta na rynku rosyjskim wykorzystuje bramkę stworzoną przez NEOTION, celem nadawania programów poprzez satelitę na urządzenia mobilne, z wykorzystaniem lokalnej sieci WiFi.

Alexey Karpov, zastępca dyrektora generalnego Tricolor TV, ds. rozwoju telewizji linearnej, powiedział: „Wraz z naszymi partnerami, włączając Eutelsat, europejskiego lidera w branży satelitarnej, stworzyliśmy usługę Territoria Tricolor, która odpowiada oczekiwaniom przedsiębiorców, chcących być jeszcze bliżej swoich klientów. Dzięki aplikacji mobilnej, użytkownicy będą mogli wybierać spośród dziesiątek najpopularniejszych programów zupełnie za darmo, umilając sobie czas spędzany w miejscach publicznych.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Dzięki współpracy z Tricolor TV, rosyjscy widzowie skorzystają z usługi na wysokim poziomie technologicznym, działającej w oparciu o rozwiązanie SmartBEAM. Uruchomienie Territoria Tricolor obrazuje coraz większą rolę satelitów w zwiększaniu jakości ofert OTT, a także potencjał w dążeniu do znacznej poprawy jakości obrazu na urządzeniach mobilnych.”

O Tricolor TV

Tricolor TV to największy operator telewizji cyfrowej, świadczący wysokiej jakości, najnowocześniejsze usługi telewizji cyfrowej w całej Rosji. Pod koniec trzeciego kwartału 2017, aktywna baza danych dotycząca użytkowników Tricolor TV obejmowała 12,4 mln gospodarstw domowych. Liczba odbiorców Tricolor TV to około 40 mln widzów, co oznacza, że z jego oferty programowej korzysta niemal co czwarty mieszkaniec kraju. Jedną z kluczowych innowacji wprowadzonych przez Tricolor TV jest HDTV. Na rosyjskim rynku operator jest w tym zakresie absolutnym liderem, mając 9,3 mln odbiorców w standardzie HD pod koniec trzeciego kwartału 2017. W roku 2016 Tricolor TV został umieszczony w rankingu IHS Technology jako piąty wśród największych operatorów pay-TV na świecie.

Więcej na: www.tricolor.tv

Kontakt dla mediów:

Ulyana Rasskazova

rasskazovauv@tricolor.tv

Tel: +7 (812) 332 68 68, wewn.5235

Mob: +7 (931) 378 75 46

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.