Obserwuj: Eutelsat Polska

Travelxp 4K dostępny komercyjnie na popularnej pozycji Eutelsat HOTBIRD już od 1 października

Komunikat prasowy   •   Wrz 28, 2017 15:47 CEST

Paryż, 28 września 2017 - Eutelsat Communications ogłasza, iż od 1 października na popularnej pozycji HOTBIRD będzie dostępny kanał Travelxp 4K. Ten pierwszy na świecie kanał 4K HDR będzie teraz dostępny w sieciach kablowych i IPTV w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce.

W najbliższych miesiącach, Travelxp 4K będzie dostępny w językach: angielskim, hiszpańskim, polskim, serbskim, chorwackim i duńskim. Dostępność kolejnych wersji językowych zostanie ogłoszona wkrótce. Początkowo program obejmie 100 godzin światowej klasy materiałów z całego świata. Wersja 4K to kontynuacja sukcesu Travelxp HD, którego oferta to w stu procentach oryginalne, najlepszej jakości programy o tematyce podróżniczej i lifestyle’owej, dystrybuowane do ponad 50 mln odbiorców na całym świecie.

Niedostępny obecnie w systemie FTA, Travel 4K kodowany jest w HEVC, przy częstotliwości 50 klatek na sekundę, 10-bitowej głębi kolorów (miliard kolorów), w przestrzeni kolorów BT2020 i HDR ze standardem HLG (Hybrid Log Gamma) wprowadzonym przez BBC i NHK, który oferuje bogatszy i bardziej dynamiczny obraz poprzez zwiększenie proporcji między jego najjaśniejszymi, a najciemniejszymi partiami, a także poprzez rozszerzenie zakresu wyświetlanych kolorów. Standard HLG umożliwia odbiornikom SDR (Standard Dynamic Range) wyświetlanie obrazów w jakości Ultra HD (w trybie SDR).

Dyrektor generalny Travelxp 4K, Prashant Chothani, skomentował: „Ogólnodostępną wersję testową programu uruchomiliśmy na pozycji HOTBIRD już na początku roku, by zarówno operatorom, jak i dostawcom sprzętu, umożliwić dostęp do treści w jakości HLG HDR. Jako pierwszy w historii kanał 4k HDR, jesteśmy wdzięczni wszystkim partnerom, dostawcom i udziałowcom, którzy się do tego przyczynili. Jako, że jakość jest wyznacznikiem marki Travelxp 4K, widzowie z pewnością pokochają jakość treści, które wyprodukowaliśmy.”O Travelxp 4K

Travelxp 4K, inicjatywa Media Worldwide Limited (UK) i Celebrities Management Private Limited, to prywatna spółka na rynku indyjskim, działająca w sektorze usług nadawczych, reklamowych, konsultingu mediowego i usług połączonych. Spółka obsługuje dziesięć kanałów satelitarnych o zasięgu światowym.

Więcej informacji na: www.travelxp.tv

Dział prasowy

Trishala MaheshwariTel: +91 9820133783

trishala.maheshwari@travelxp.tv

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.