Obserwuj: Eutelsat Polska

Travel Africa Network wybiera pozycję satelitarną HOTBIRD do dystrybucji pierwszego afrykańskiego kanału HD o tematyce podróżniczej

Komunikat prasowy   •   Maj 22, 2020 14:53 CEST

  • Flagowy hotspot Eutelsat dla usług wideo na pozycji 13° East
  • Wieloletni kontrakt umożliwiający Travel Africa Network dystrybucję treści w Europie i regionie MENA

Paryż, 22 maja 2020 - Travel Africa Network wybiera HOTBIRD, hotspot Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) dla usług wideo, celem dystrybucji swojego pierwszego, afrykańskiego kanału HD o tematyce podróżniczej, obejmującego wyłącznie treści afrykańskie, dedykowane promocji turystyki w Afryce.

Dzięki wieloletniej umowie, Travel Africa Network będzie dystrybuować w Europie i regionie MENA wysokiej jakości treści, prezentujące afrykańską kuchnię, kulturę, najciekawsze miejsca do podróży, a także treści dokumentalne o konkretnych destynacjach.

Wyjątkowe, paneuropejskie pokrycie wysokiej mocy satelitów HOTBIRD na pozycji 13° East sprawia, że tworzą one jeden z największych systemów nadawczych w regionie EMEA, dostarczając treści do ponad 135 mln gospodarstw domowych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Komentując zawarcie niniejszej umowy, Nicolas Baravalle, wiceprezes Eutelsat ds. regionu Afryki Subsaharyjskiej, powiedział: „Z dumą witamy Travel Africa Network na pozycji HOTBIRD. Zyskanie ich zaufania świadczy o niezrównanym zasięgu pozycji 13° East, docierającej zarówno do gospodarstw domowych, jak i luksusowych hoteli. Mamy nadzieję, że Travel Africa Network wyznaczy drogę innym afrykańskim kanałom, skierowanym do odbiorców w Europie i regionie MENA.”

Maggie Mutangi, dyrektor wykonawczy Travel Africa Network, powiedziała: „Cieszymy się, że dzięki pozycji HOTBIRD, która umożliwia dystrybucję wysokiej jakości treści do możliwie największej liczby odbiorców, mamy możliwość nadawania pierwszego w Afryce, dedykowanego kanału podróżniczego, celem promocji pięknej Afryki i przyciągnięcia do niej większej liczby turystów. Mamy nadzieję na długą i owocną współpracę z Eutelsat, jako, że nasze plany na przyszłość zakładają rozszerzenie oferty.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy


Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Follow us at:
Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.