Obserwuj: Eutelsat Polska

Transmisja w jakości Ultra HD na FRANSAT i HOT BIRD 4K1 przy współpracy z ARTE

Komunikat prasowy   •   Mar 30, 2016 15:33 CEST

Paryż, 29 marca 2016 - FRANSAT, platforma TV Eutelsat skierowana do odbiorców telewizji cyfrowej we Francji, przy współpracy z Arte, wyemituje 2 kwietnia balet „Korsarz”. Będzie to transmisja na żywo w jakości Ultra HD prosto z Opery Wiedeńskiej.

Korsarz” w jakości Ultra HD: początek współpracy z Arte

Transmisja na żywo w jakości UHD to pierwsza wspólna akcja Fransat, spółki zależnej Eutelsat, i Arte, kanału francusko-niemieckiego. Widzowie FRANSAT będą mogli obejrzeć całą sztukę na żywo na kanale 444, 2 kwietnia o godzinie 19:00. Sztuka będzie wyświetlana równolegle na kanale testowym HOT BIRD 4K1 z pozycji Eutelsat HOT BIRD, która obejmuje swym zasięgiem Europę, Afrykę Północną i Bliski Wschód.

Jakość obrazu 4 razy lepsza niż w standardzie HD

Nadawany od roku 2014 z satelity EUTELSAT 5 West A, kanał FRANSAT UHD, to pierwszy kanał w jakości Ultra HD, skierowany wyłącznie na rynek francuski. Wysokiej jakości obraz kodowany jest w HEVC, z częstotliwością 50 klatek na sekundę, z 10-bitową głębią kolorów (miliard kolorów). Kanał dostępny jest dla odbiorców FRANSAT, wyposażonych w zestawy UHD ze zintegrowanym tunerem satelitarnym i modułem CAM CI+.

Zakres treści Ultra HD

Dedykowany kanał FRANSAT oferuje pełen wachlarz programów podkreślających jakość obrazu UHD. W programach o tematyce podróżniczej, sportowej, czy kulturalnej poznamy egzotyczną Polinezję, parametry techniczne Porsche 911R, czy najsłynniejsze muzea i ich zbiory, ukazane przez Museum Channel. Kanał 444 oferuje również transmisje na żywo największych wydarzeń, takich jak otwarcie Drzwi Świętych z okazji rozpoczęcia Watykańskiego Roku Jubileuszowego.

O FRANSAT: www.fransat.fr

Kontakt dla prasy

Violaine du Boucher + 33 1 53 98 37 91vduboucher@eutelsat.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.