Obserwuj: Eutelsat Polska

Telenor Maritime wybiera Eutelsat dla usług mobilnych w żegludze europejskiej, transatlantyckiej, karaibskiej oraz żegludze w Azji Południowo Wschodniej

Komunikat prasowy   •   Maj 06, 2020 20:15 CEST

  • Wieloletni kontrakt na pokrycie pasma Ku dla wybranych szlaków żeglugi
  • Niezrównane pokrycie floty Eutelsat i spersonalizowane rozwiązania dla klientów

Paryż, 6 maja 2020 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) zawiera wieloletni kontrakt z Telenor Maritime, mający zapewnić pokrycie wiązki regionalnej pasma Ku dla szlaków żeglugi europejskiej, transatlantyckiej, karaibskiej, a także żeglugi w Azji Południowo Wschodniej.

By zapewnić docelową pojemność o gwarantowanym poziomie przepustowości w konkretnych rejonach, objętą umową o usługach zarządzanych, Eutelsat wykorzysta kilka swoich satelitów. Umożliwi to dostęp do szybkiej łączności internetowej pasażerom promów i wycieczkowców, poprzez objęcie roamingiem GSM statków i/lub udostępnianie płatnego dostępu do pokładowych sieci WiFi. Od momentu zawarcia umowy, Telenor Maritime będzie sukcesywnie i proaktywnie powiększać sieć statków objętych programem.

Tak szybko, jak będzie to możliwe, usługi świadczone przez Telenor Maritime w Europie zostaną przeniesione na pasmo Ka satelity Eutelsat Konnect VHTS. Telenor Maritime będzie tym samym pierwszym klientem nowego satelity w sektorze morskim.

Lars Erik Lunøe, dyrektor wykonawczy Telenor Maritime, powiedział: „Cieszymy się, iż współpraca z Eutelsat się rozszerza. Wybraliśmy Eutelsat ze względu na możliwości dostarczania odpowiedniej kombinacji usług, zadowalającej nasze rynki docelowe, a także elastyczność w równaniu do naszych wysokich standardów, z uwzględnieniem latencji dźwięku, zarządzania dzierżawioną pojemnością oraz elastycznością wdrażania.”

Philippe Oliva, dyrektor Eutelsat ds. reklamy, powiedział: „Dziękujemy Telenor Maritime za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni. Stając się głównym dostawcą usług zarządzanych w sektorze morskim, umożliwiamy rozszerzenie oferty szybkiej łączności dla ich klientów. Niniejszy kontrakt potwierdza niezrównane pokrycie floty Eutelsat, a także elastyczne i innowacyjne podejście Spółki w dostarczaniu spersonalizowanych rozwiązań dla swoich klientów.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy


Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com

Alexandre Enjalbert Tel. : +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.com

Follow us at:
Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.