Obserwuj: Eutelsat Polska

Telekom Austria i ANTIK Telekom wybierają satelitę EUTELSAT 16A dla nowej platformy TV „ANTIK Sat” w Słowacji i Czechach

Komunikat prasowy   •   Wrz 11, 2015 09:51 CEST

  • Telekom Austria Group podwaja pojemność na satelicie EUTELSAT 16A z czterech transponderów na osiem
  • ANTIK Telekom wybiera platformę DTH Telekom Austria Group direct2home dla nowych usług TV w Słowacji i Czechach
  • Wstępna oferta blisko 100 kanałów, z czego jedna trzecia w jakości HD
  • Pierwsza usługa telewizji satelitarnej dla Słowacji i Czech z archiwum on-line i technologią second-screen
  • Dalsza ekspansja usług platformy Telekom Austria Group na satelitach Eutelsat na nowych rynkach

Amsterdam, Paryż, 11 września 2015 – Telekom Austria Group, austriacki lider telekomunikacyjny, i ANTIK Telekom, największy regionalny dostawca usług telekomunikacyjnych w Słowacji, wybrali satelitę Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), EUTELSAT 16A, jako nową platformę DTH na rynek Słowacji i Czech. Platforma pod nazwą ANTIK Sat ma rozpocząć nadawanie na początku przyszłego miesiąca. W celu wsparcia oferty ponad 90 kanałów ANTIK Sat, z czego jedna trzecia to kanały w jakości HD, Telekom Austria Group podwaja ilość dzierżawionych na satelicie EUTELSAT 16A transponderów z czterech do ośmiu. Niniejsze głoszenie wydane zostało wspólnie podczas konferencji prasowej towarzyszącej targom IBC w Amsterdamie.

ANTIK Sat to przedsięwzięcie Telekom Austria Group i ANTIK Telekom. W portfolio Antik Telekom, między usługami internetowymi, IPTV i VoIP świadczonymi za pomocą infrastruktury światłowodowej i bezprzewodowej, znajdzie się teraz nadawanie satelitarne. Platforma obejmie programy lokalne z rynku Czech i Słowacji, a także szeroki wachlarz programów międzynarodowych. Charakterystyczne dla platformy archiwum on-line będzie swoistą innowacją w usługach satelitarnych w obydwu krajach. Dostępne on-line będą również rozwiązania typu second-screen dla urządzeń mobilnych.

Telekom Austria Group dostarczy ANTIK Telekom szeroki pakiet usług, począwszy od licencjonowania, kompresji w MPEG-4 i szyfrowania w Conax, kończąc na uplinku na satelitę EUTELSAT 16A z teleportu w Aflenz.

Nowa usługa dystrybuowana będzie on-line, a także stacjonarnie, przez ponad 150 niezależnych dystrybutorów na terenie obu krajów. Na kolejnym etapie sprzedaży ANTIK planuje wprowadzenie odbiorników hybrydowych, które połączą odbiór satelitarny i usługi IP. Ponadto firma będzie szukać nowych partnerów wśród innych dostawców usług na rynkach Czech i Słowacji. Użytkownicy pakietów internetowych ANTIK otrzymają nową usługę TV bez żadnych dodatkowych kosztów. Oferta dla nowych klientów przewiduje natomiast pakiety startowe za mniej niż 1 EURO oraz bogate pakiety treści HD, łącznie z usługami mobilnej TV. Konsumenci mogą teraz oglądać programy TV na atrakcyjnych warunkach, zawartych w pakiety usług internetowych, bądź telefonicznych, dostarczanych jak dotychczas, przez dostawców usług internetowych. Kupony i pakiety startowe można zamawiać on-line lub nabyć w dobrze zaopatrzonych sklepach z elektroniką i sieciach handlowych.

Dwa lata temu Telekom Austria Group i Eutelsat rozpoczęły wspólne nadawanie satelitarne – przedsięwzięcie, którego celem była szybsza zmiana z nadawania analogowego na cyfrowe w Europie Środkowej i Wschodniej,” powiedział Stefan Amon, dyrektor Telekom Austria Group do spraw sprzedaży hurtowej. „W ślad niepodważalnego sukcesu, jaki odnieśliśmy w Bułgarii i Chorwacji, znaleźliśmy lidera pod względem innowacyjności, jakim jest ANTIK Telekom, który chce zrobić kolejny krok w rozwoju satelitarnych platform TV i powiązanych usług dostarczanych w regionie. Poza głębokim wglądem w rynki lokalne, nasz nowy partner oferuje wyjątkowe kompetencje technologiczne oraz szerokie doświadczenie, które wzbogacają nasz produkt końcowy o konkurencyjne cechy, takie jak archiwum i telewizja mobilna.”

Igor Kolla, dyrektor naczelny Antik Telekom, dodał: „Kontrakt z naszym austriackim partnerem zapewnia nam dalszą ekspansję na rynkach Czech i Słowacji, a także otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe. Poza obecnymi odbiorcami, zamierzamy skierować swoją ofertę do dostawców czeskich i słowackich, którzy dystrybuują usługi TV. Oferowane przez nas gotowe rozwiązania umożliwią im dostarczanie swoim odbiorcom usług TV połączonych z Internetem i telefonią na korzystnych warunkach, bez inwestycji na starcie.”

Apostolos Triantafyllou, starszy wiceprezes Eutelsat do spraw sprzedaży na rynkach niemieckojęzycznych Europy Środkowej, Kaukazu i Azji Środkowej, podsumował: „Rozpoczęcie pracy ANTIK Sat oraz podwojenie przez Telekom Austria Group pojemności na satelicie EUTELSAT 16A odzwierciedla podstawową wartość naszej infrastruktury dla szerzenia popularności usług cyfrowych wśród odbiorców w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to również pewnym umocnieniem pozycji satelity EUTELSAT 16A na dynamicznym rynku CEE TV. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne kroki

z Telekom Austria Group, na nowych rozrastających się rynkach.”

Odwiedź nas na targach IBC:

Stoisko Eutelsat: hala 1, D59

O Telekom Austria Group

Grupa Telekom Austria Group, znajdująca się na wiedeńskiej giełdzie od listopada 2000, to czołowy dostawca rozwiązań z zakresu łączności w Europie Środkowej i Wschodniej, obsługujący około 23 miliony klientów. Grupa działa obecnie w ośmiu krajach: Austrii (A1), Bułgarii (Mobiltel), Białorusi (Velcom), Chorwacji (Vipnet), Słowenii (Si.mobil), Serbii (Vip mobile), Macedonii (Vip operator) i Lichtensteinie (Telekom Lichtenstein), co łącznie tworzy rynek około 41 milionów mieszkańców. Na dzień 17 lipca 2015 grupa zatrudnia około 16 tysięcy pracowników, a jej dochody na koniec roku 2014 wyniosły około 4 mld Euro. Portfolio grupy to produkty i usługi z zakresu telefonii, Internetu szerokopasmowego, usług multimedialnych, rozwiązań z zakresu IT i transmisji danych, sprzedaży hurtowej, a także rozwiązań płatniczych.

Kontakt dla prasy

Livia Dandrea-Böhm, Spokesperson A1

Mobile: + 43664 66 31452, email: livia.dandrea-boehm@a1telekom.at

O Antik Group

Świadcząc usługi typu triple play (Internet + TV + telefon) na rynku słowackim, ANTIK Telekom to czwarty pod względem wielkości operator kablowy, obejmujący zasięgiem ponad 150 tysięcy gospodarstw domowych na terenie całego kraju. Oferta produktów firmy jest silnie wspomagana przez jej własny dział hi-tech. ANTIK Technology z siedzibą w Słowacji (UE) i fabrykami w Chińskiej Republice Ludowej, to firma skierowana na rozwój, produkcję oraz dystrybucję sprzętu i oprogramowania dla branży telekomunikacyjnej. Firma produkuje rozwiązania IPTV typu End-to-End, włączając profesjonalne odbiorniki, dekodery i urządzenia kodujące, oprogramowanie pośredniczące IPTV, urządzenia do monitoringu, dekodery STB, serwery HLS itp. Klientami ANTIK Technology są operatorzy oraz dostawcy treści z Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji.

Kontakt dla prasy

Peter Blaas, dyrektor ANTIK Telecom do spraw rozwoju

Tel: +421 905 600 76, email: pr@antik.sk

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 37 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.