Obserwuj: Eutelsat Polska

Telefonica wybiera Eutelsat HOTBIRD dla dystrybucji treści RTVE

Komunikat prasowy   •   Gru 11, 2019 12:50 CET

Paryż, 11 grudnia 2019 - Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) zawiera długoterminową umowę z Telefonica, wiodącym operatorem na hiszpańskim rynku usług telekomunikacyjnych, która obejmie dzierżawę pojemności na flagowej pozycji HOTBIRD.

Telefonica wybiera kluczową dla Eutelsat pozycję 13° East, celem dystrybucji treści FTA od RTVE w postaci dwóch kanałów HD: TVE Internacional Europa, hiszpańskiego kanału o największym, globalnym zasięgu, i kanału informacyjnego 24 Horas, a także sześciu kanałów radiowych RNE (Radio Nacional de España).

RTVE wykorzysta bezkonkurencyjne pokrycie pozycji HOTBIRD, jakim obejmuje Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną. Wymienione kanały były dotychczas dystrybuowane z pozycji orbitalnej 19.2°East.

Philippe Oliva, dyrektor Eutelsat ds. reklamy, powiedział: „Jesteśmy dumni, iż z pozycji HOTBIRD będą nadawane treści jednego z największych operatorów publicznych. Podkreśla to nie tylko korzyści, jakie niosą satelity w infrastrukturze nadawczej, ale także atrakcyjność HOTBIRD, jako kluczowej pozycji dla Europy i regionu MENA.”

Francisco Panduro, kierownik Telefonica ds. sprzedaży usług audiowizualnych na rynkach EMEA: „Dzięki współpracy z Eutelsat, hiszpańscy i latynoscy odbiorcy w całej Europie będą wkrótce mogli cieszyć się bogatą ofertą treści radiowych i wideo od TVE i RNE.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Eutelsat Communications znajduje się na paryskiej giełdzie papierów wartościowych Euronext (symbol giełdowy: ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel.: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Jessica Whyte Tel.: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com
Christina Darvasi Tel.: + 52 55 26 29 58 47 cdarvasi@eutelsat.com
Inwestorzy
Joanna Darlington Tel.: +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel.: +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com
Alexandre Enjalbert Tel.: +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.