Obserwuj: Eutelsat Polska

StarTimes zwiększa pojemność od Eutelsat dla naziemnej telewizji cyfrowej w Afryce

Komunikat prasowy   •   Lip 07, 2016 08:54 CEST

Paryż, 7 lipca 2016 - StarTimes, jeden z najszybciej rozwijających się operatorów telewizji cyfrowej w Afryce, i Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) zawarli nowe, wieloletnie umowy, które stworzą grunt dla szybszego rozwoju cyfrowych usług nadawczych w Afryce.

Obecnie, wielokanałowa platforma TV StarTimes dostępna jest dzięki satelitom w 13 krajach Afryki Subsaharyjskiej, a już w sierpniu do grona jej odbiorców mają dołączyć mieszkańcy Zambii i Demokratycznej Republiki Konga. Platforma obejmuje ponad 200 kanałów, włączając kanały o treściach międzynarodowych, regionalnych, a także treści, których właścicielem jest StarTimes. Nadawanie odbywa się zarówno w systemie FTA, jak i payTV, a oferta programowa obejmuje transmisje największych wydarzeń, takich jak rozgrywki Bundesligi, czy turniej Copa America 2016.

StarTimes odświeżył zarówno umowy dotyczące dzierżawionej pojemności na dwóch satelitach Eutelsat, jak i umowy obejmujące usługi zapewniane przez partnerski teleport w Słowenii, obsługiwany przez STN. W oczekiwaniu na dalszą ekspansję afrykańskiego rynku TV, StarTimes zabezpieczył również pojemność dodatkową, która ma zostać zwiększona jeszcze przed końcem bieżącego roku. Nowe, rozszerzone portfolio umożliwia StarTimes bycie hostem jeszcze większej liczby usług, uplink kanałów z Europy i Afryki, a także zapewnianie ciągłości usług na najwyższym poziomie.

StarTimes i Eutelsat to długoterminowi partnerzy strategiczni,” powiedział prezes i przewodniczący grupy StarTimes, Pang Xinxing. „Dzięki zaawansowanej technologii łączności satelitarnej od Eutelsat, nasz sygnał dostępny jest w całej Afryce. Chcąc zapewnić afrykańskiemu odbiorcy najwyższą jakość usług telewizji cyfrowej, będziemy kontynuować współpracę z Eutelsat.”

Rodolphe Belmer, dyrektor wykonawczy Eutelsat, dodał: „Eutelsat jest w pełni zaangażowany w transformację rynku nadawczego Afryki. Jesteśmy dumni ze współpracy z graczami, dzięki którym cały kontynent może czerpa

korzyści płynące z odbioru telewizji cyfrowej. Nasze zróżnicowane zasoby satelitarne mogą posłużyć StarTimes w osiągnięciu ambitnego celu, jakim jest dotarcie do 30 mln odbiorców w 30 krajach Afryki przed rokiem 2018.”

Więcej o STN na: www.stn.eu

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.