Obserwuj: Eutelsat Polska

Stargroup wybiera satelitę EUTELSAT 65 West A dla usług szerokopasmowych w Ameryce Łacińskiej

Komunikat prasowy   •   Mar 09, 2016 11:33 CET

Meksyk, Waszyngton, Paryż, 9 marca 2016 - Stargroup, spółka macierzysta nowej, meksykańskiej platformy DTH, StarTV, ogłasza zawarcie wieloletniego kontraktu z Eutelsat Americas, spółką zależną Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), obejmującego pojemność w paśmie Ka satelity EUTELSAT 65 West A. Pojemność ta zostanie wykorzystana na potrzeby nowej platformy usług szerokopasmowych, StarGo.

Wyniesiony dziś przez rakietę Ariane o godzinie 06:20 czasu polskiego, satelita EUTELSAT 65 West A jest obecnie w drodze na pozycję 65° West na orbicie geostacjonarnej. Nowy satelita charakteryzuje się 24 wiązkami w paśmie Ka, z których 8, zarezerwowanych już przez Stargroup, pokrywa znaczne obszary Ameryki Łacińskiej.

Nowa usługa szerokopasmowa StarGo będzie uzupełnieniem dla dostępnej w Meksyku od grudnia ubiegłego roku, usługi DTH, działającej w oparciu o satelitę EUTELSAT 117 West A. W planach Stargroup leży udostępnienie usług szerokopasmowych pasma Ka w Meksyku, Kolumbii i Peru, celem wsparcia meksykańskiej oferty DTH oraz dostępu do usług szerokopasmowych zarówno dla odbiorców końcowych, jak i odbiorców z rozmaitych sektorów, m.in.: rolnictwa, rybołówstwa, hodowli, a także sektora przemysłowego, zdrowotnego i sektora bezpieczeństwa.

Julio Di-Bella, dyrektor generalny Stargroup, powiedział: „Eutelsat jest ważnym sprzymierzeńcem naszego rozwoju. Cieszymy się, iż poszerzając naszą ofertę, jesteśmy bliżej realizacji naszego celu, polegającego na rozwoju technologicznym Meksyku i reszty kontynentu. Z uwagi na reformy konstytucyjne w Meksyku i nieocenione wsparcie Federalnego Instytutu Telekomunikacji (IFT), które promują model konkurencyjności, wierzymy, że ta innowacyjna, satelitarna usługa szerokopasmowa umożliwi nam kontynuację wzrostu i wzmacniania naszej pozycji w przemyśle telekomunikacyjnym obu Ameryk.”

Patricio Northland, dyrektor generalny Eutelsat Americas, dodał: „Cieszy nas, iż po raz kolejny zdobyliśmy zaufanie Stargroup. Nasza współpraca poszła o krok dalej, przekraczając próg sektora usług nadawczych i wkraczając do rozwijającego się w zawrotnym tempie, sektora usług szerokopasmowych. Niniejsza chwila jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w bezpośrednią pracę z klientem, przekładającą się na rozwiązania spełniające jego potrzeby. Ponadto, widzimy jak ważną rolę, zarówno w dostępie do usług wideo, jak i do usług szerokopasmowych, pełnią satelity.”

O Stargroup

StarGo, platforma komercyjna spółki Stargroup, to nowa usługa internetu satelitarnego skierowana do odbiorców w odległych lokalizacjach, oferująca usługi telekomunikacyjne za uwierzytelnieniem wymaganym w ramach koncesji honorowanej przez rząd meksykański, na rzecz Televera Red, S.A.P.I. de C.V. W fazie początkowej, platforma StarGo będzie dostępna w centrum i na północy Meksyku. Uzyskana pojemność umożliwi StarGo dostarczanie usług na terenie Meksyku oraz w innych częściach Ameryki Łacińskiej. Zespół zarządzający StarGo to doświadczeni specjaliści sektora telekomunikacyjnego. Spółka może się również poszczycić strategiczną współpracą z wiodącymi operatorami satelitarnymi w sektorze.

Kontakt

Brenda Alcantara balcantara@stargroup.com.mx

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 40 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.