Obserwuj: Eutelsat Polska

SIS LIVE podpisuje umowę o dystrybucję usługi NewsSpotter od Eutelsat Broadband

Komunikat prasowy   •   Wrz 23, 2015 09:29 CEST

Paryż, 23 września 2015 - SIS LIVE, wiodący dostawca szerokopasmowej łączności nadawczej, zawarł z Eutelsat Broadband umowę dystrybucji, dotyczącą wykorzystania i odsprzedaży innowacyjnej usługi NewsSpotter, polegającej na satelitarnym gromadzeniu informacji (SNG).

SIS LIVE oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie łączności, zarówno dla użytku okazjonalnego, jak i dla łączności stałej. Obejmuje to stabilną, opartą na technologii światłowodowej sieć medialną, usługi satelitarne, dystrybucję na skalę globalną, a także największą flotę mobilnego uplinku w Europie. Ponadto, firma projektuje i produkuje innowacyjne terminale satelitarne.

Usługa NewsSpotter, dostarczana dzięki satelicie Eutelsat KA-SAT, znacznie ułatwiła proces satelitarnego gromadzenia wiadomości (SNG), zmieniając na lepsze również względy ekonomiczne. Najnowszej generacji, kompaktowy sprzęt z gwarantowaną przepustowością do 10 Mb/s, zapewnia transmisje audio/video na żywo, w jakości SD i HD.

David Meynell, dyrektor zarządzający SIS LIVE, powiedział: Obok szerokiej gamy innowacyjnych produktów satelitarnych, usługa NewsSpotter zapewni naszym klientom stabilną, niemal natychmiastową łączność satelitarną w dowolnej lokalizacji, będąc idealnym rozwiązaniem dla terenowych transmisji na żywo w zakresie wydarzeń sportowych, czy najświeższych doniesień, a także dla transmisji kryzysowych, czy odtwarzania awaryjnego.

Elastyczność i mobilność to cechy przewodnie usługi NewsSpotter, a zaadoptowanie naszej technologii przez najbardziej szanowanego w Europie, zewnętrznego dostawcę rozwiązań nadawczych to aprobata rewolucyjnego oddziaływania usługi NewsSpotter na ten przemysł,powiedział Steve Petrie, dyrektor sprzedaży Eutelsat Broadband na Europę Północną.

Jako usługa w całości oparta o technologię IP, NewsSpotter wykorzystywany jest do szybkich transmisji audio/video na żywo, umożliwiając szerokopasmowy dostęp do internetu oraz szybki dostęp do plików store-and-forward i serwerów FTP. Rezerwacja pasm możliwa jest on-line w systemie pre-paid, podczas gdy usługa szerokopasmowego Internetu dostępna jest zawsze równolegle. Użytkownicy logują się, by podać numer terminala, lokalizację i przedział czasowy, a wybrane pasmo zostaje alokowane.

Terminale SIS LIVE wykorzystywane do usługi NewsSpotter charakteryzują się bardzo wysoką jakością; kompaktowymi wymiarami i lekką wagą celem łatwego transportu; prostą obsługą, niewymagającą wykształcenia w tym kierunku; a także wysoką wartością poprzez kwestię własności.

Terminale przenośne i samochodowe dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, z możliwością obsługi ręcznej, bądź w pełni zautomatyzowanej.

O Eutelsat Broadband

Eutelsat Broadband to jednostka Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), odpowiedzialna za satelitarne usługi szerokopasmowe na rynku klientów indywidualnych oraz biznesowych, a także na rynku nadawczym w całej Europie, Afryce Północnej i na większości terenów Bliskiego Wschodu. Oferowana przez nią usługa tooway™ to najlepsze w swojej klasie satelitarne rozwiązanie szerokopasmowe, z prędkością pobierania do 22 Mb/s i wysyłania do 6 Mb/s, będące wyjątkową, opłacalną alternatywą dla technologii naziemnych, w lokalizacjach o ich niewystarczającym zasięgu, bądź jego całkowitym braku. Potrzeby klientów korporacyjnych i dostawców telekomunikacyjnych spełniane są dzięki rozwiązaniom tooway™ Business, oferującym pakiety szerokopasmowe z limitem transmisji danych nawet do 200GB miesięcznie oraz funkcjami B2B, takimi jak publiczny adres IP, ochrona godzin pracy, czy inne spersonalizowane funkcje, np. gwarantowana przepustowość łącza. Eutelsat Broadband dostarcza również najnowsze, oparte o technologię IP, wysokiej jakości rozwiązania, umożliwiające satelitarne gromadzenie informacji (SNG) – usługę NewsSpotter. Więcej informacji na: www.eutelsatbroadband.com

Kontakt dla mediów:

Paul Smith

paul@rsc4business.com

+44 (0)7770 828525

O SIS LIVE

SIS LIVE to wiodący dostawca łączności nadawczej, oferujący szeroki zakres produktów i usług. Firma zarządza kompleksową siecią satelitarno-światłowodową, obejmując globalną dystrybucję, usługi streamingu i IP, a także miejscową komunikację w ponad 100 różnych lokalizacjach.

SIS LIVE to największy dystrybutor treści na żywo na rynku brytyjskim, emitujący ponad 200 godzin transmisji na żywo dziennie na cały świat, zarówno w zakresie wydarzeń cyklicznych, jak i okazjonalnych. Treści te są zarządzane, monitorowane i dystrybuowane za pomocą kompleksowej sieci satelitarno-światłowodowej SIS LIVE, teleportów w MediaCityUK i Milton Keynes oraz podwójnych centrów zarządzania sieciami.

SIS LIVE to również pomysłodawca i producent szeregu innowacyjnych, wiodących na rynku produktów satelitarnych. Więcej informacji na: www.sislive.tv.

Donna Palumbo (dyrektor ds. marketingu)

dpalumbo@sislive.tv

Tel: +44 (0)1908 865554

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.