Obserwuj: Eutelsat Polska

Singtel wybiera satelitę EUTELSAT 70B dla łączności sieciowej w Azji Południowo-Wschodniej

Komunikat prasowy   •   Mar 14, 2016 09:06 CET

Paryż, Singapur, 14 marca 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext paris: ETL) ogłasza, iż jedna z wiodących w Azji grup telekomunikacyjnych, Singtel, wybrała pojemność satelity EUTELSAT 70B, celem wsparcia łączności sieciowej w Azji Południowo-Wschodniej.

Singtel podjął współpracę z Eutelsat, globalnym operatorem satelitarnym, na podstawie elastycznej umowy, umożliwiającej stopniowe zwiększanie wykorzystywanej pojemności przez pierwsze 12 miesięcy, w miarę rosnących potrzeb.

Wysokiej wydajności, azjatycki zasięg satelity EUTELSAT 70B, rozciągający się między Mjanmą, a Australią, pozwala użytkownikom na korzystanie z bezpiecznych i stabilnych usług sieciowych, a także zwiększa dostęp do sieci na obszarach wiejskich i odległych.

Jean-François Fenech, dyrektor generalny mieszczącego się w Singapurze oddziału Eutelsat Asia, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni faktem, iż po zbadaniu rozmaitych alternatyw satelitarnych, Singtel obdarzył swym zaufaniem właśnie nas, czyniąc nas partnerem jednego z liderów azjatyckiego rynku telekomunikacyjnego. Dzięki swej pozycji orbitalnej i pokryciu, satelita EUTELSAT 70B to doskonałe narzędzie do obsługi zróżnicowanych rynków Azji Południowo-Wschodniej, obejmujących sieci korporacyjne, a także dystrybucję usług wideo w stacjach czołowych telewizji kablowych i w dosyle komórkowym. Jako część globalnej floty Eutelsat, satelita EUTELSAT 70B jest również swoistym łącznikiem z resztą świata. Satelity to niezastąpiona część infrastruktury szybko rozwijających się rynków azjatyckich. Cieszymy się z możliwości zwiększenia naszego udziału w ich rozwoju.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 40 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.