Obserwuj: Eutelsat Polska

SIGFOX adaptuje technologię satelitarną Eutelsat „SmartLNB” do infrastruktury sieciowej Internetu Rzeczy

Komunikat prasowy   •   Wrz 15, 2015 10:30 CEST

Paryż, 15 września 2015 - SIGFOX, wiodący na rynku specjalista w zakresie łączności M2M i IoT (Internet Rzeczy), ogłosił, że wdroży technologię satelitarną Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), celem dalszego rozwoju usług w swej infrastrukturze.

SIGFOX to pionier w dostawie usługi związanej z bezprzewodową łącznością urządzeń IoT z Internetem dla odbiorców zarejestrowanych. Skupiając się na wymianie małych informacji, usługa jest uzupełnieniem istniejących rozwiązań w zakresie łączności, co pozwala na długowieczność baterii w urządzeniach i znaczne obniżenie kosztów komunikacji. Oferta unikalnej komunikacji Internetu Rzeczy (IoT) SIGFOX oparta jest o infrastrukturę sieciową światowego zasięgu, używając stacji bazowych, które komunikują się z chmurą (™) SIGFOX za pomocą IP.

SIGFOX wybrał „SmartLNB”, technologię satelitarną o innowacyjnej, niskiej mocy i przepływności, rozwiniętą przez Eutelsat, jako jedno z rozwiązań umożliwiających transmisję danych stacjom bazowym. Jako urządzenie oparte o technologię satelitarną, „SmartLNB” to również prosta instalacja, gwarantowana przepustowość łącza i wszechobecny zasięg.

„SmartLNB” od Eutelsat to oryginalne, niedrogie urządzenie, idealne dla zastosowań o niskiej przepływności. Dzięki najnowszej technologii, urządzenie może tworzyć połączenia między światem IP, a satelitarnym, pozycjonując się jako doskonały produkt dla inteligentnych rozwiązań energetycznych, zintegrowanych systemów domowych oraz innych aplikacji sterujących i monitorujących na rynkach IoT i M2M.

Nasza sieć ma dla naszych klientów kluczowe zastosowanie, stąd, by zapewnić jej funkcjonowanie w każdym wypadku, w naszej infrastrukturze wykorzystujemy rozwiązania wysokiej dostępności,powiedział Rodolphe Baronnet-Frugès, wiceprezes wykonawczy SIGFOX do spraw sieci i operatorów. Wybraliśmy rozwiązanie SmartLNBod Eutelsat dla łączności dosyłowej stacji bazowych, ze względu na ich wiarygodność i wszechobecne pokrycie. Rozwiązanie to jest również ułatwieniem dla wyboru stacji bazowych i obniżeniem kosztów operacyjnych.

Antonio Arcidiacono, dyrektor do spraw innowacji Eutelsat, powiedział: Nowa współpraca między Eutelsat i SIGFOX zapewnia solidną bezprzewodową platformę dla łączności IoT i M2M, a także spełnia oczekiwania SIGFOX dotyczące szybkiego rozlokowania, wszechobecnego pokrycia, niskiej mocy i wiarygodności. Cieszymy się z zawarcia niniejszego porozumienia oraz z faktu, iż technologia satelitarna odgrywa swą naturalną rolę na tak ważnym rynku IoT.

Pierwszym rynkiem docelowym, na którym SIGFOX posłuży się siecią „SmartLNB” oraz satelitą EUTELSAT 113 West A, zapewniającym pokrycie dla całej Ameryki Północnej, będzie USA. Globalna flota satelitarna Eutelsat to także możliwości na otwarcie się dla innych regionów świata.

O SIGFOX

Łączność M2M (maszyna - maszyna). Sieć firmy jest uzupełnieniem istniejących systemów wysokiej przepustowości poprzez dostarczanie ekonomicznej, wydajnej energetycznie, dwukierunkowej transmisji małych ilości danych, co z kolei ułatwia wprowadzanie rozwiązań IoT i M2M na szeroką skalę, wydłużając zarazem żywotność usług i baterii połączonych urządzeń. Globalna sieć SIGFOX, pokrywająca już ponad 644 tysiące km² funkcjonuje dzięki programowi partnerskiemu SIGFOX Network OperatorTM. Siedziba firmy znajduje się w Labège (Francja), a oddziały w San Francisco, Madrycie.

Więcej informacji na www.SIGFOX.com i Twitter @SIGFOX.

PR i kontakt dla mediów: Laurence Collet

Email : Laurence.Collet@sigfox.comTel: +33 786 273 643

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 37 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.