Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita KONNECT gotowy na transport do miejsce wyniesienia

Komunikat prasowy   •   Lis 19, 2019 11:42 CET

  • Wielki wkład w redukcję przepaści cyfrowej w Afryce i Europie
  • Znacząca rola w powrocie Eutelsat do strategii rozwoju
  • Pierwszy satelita komunikacyjny z elektryczną platformą Thales Alenia Space, Spacebus NEO
  • Wsparcie Europejskiej i Francuskiej Agencji Kosmicznej dla rozwoju programu Neosat

Paryż, Cannes, 19 listopada 2019 - W pełni elektryczny satelita komunikacyjny, wyprodukowany przez Thales Alenia Space, spółkę joint venture między Thales (67%) i Leonardo (33%), dla międzynarodowego operatora, Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL), przechodzi przez ostatni etap przygotowań do transportu do Gujany Francuskiej. Wyniesienie z Centrum Kosmicznego w Kourou planowane jest na połowę stycznia 2020.

KONNECT zapewni szybkie usługi internetowe rynkom Afryki i Bliskiego Wschodu. Oferując łączną pojemność rzędu 75 Gb/s, do przyszłorocznej jesieni satelita umożliwi operatorom świadczenie usług internetowych o prędkości nawet 100 Mb/s, zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. W Afryce umożliwi to również uruchomienie publicznych hotspotów Wi-Fi; usługę sprzedawaną w formie kuponów, z możliwością płacenia przez telefon.

Jako kluczowy element strategii rozwoju Eutelsat, skoncentrowanej na łączności, satelita KONNECT odegra również kluczową rolę w zmniejszeniu przepaści cyfrowej w Europie i na Bliskim Wschodzie. Kolejny duży krok będzie miał miejsce w roku 2022, wraz z wprowadzeniem na rynek KONNECT VHTS (satelity wysokiej przepustowości), którego konstrukcją zajmuje się również Thales Alenia Space.

Nowy, w pełni elektryczny satelita KONNECT będzie pracował w paśmie Ka. Będzie on pierwszym satelitą, który wykorzysta w pełni elektryczną platformę Thales Alenia Space, Spacebus NEO, skonstruowaną przy współpracy Europejskiej i Francuskiej Agencji Kosmicznej (ESA i CNES), pod nazwą Neosat Partnership Project (Projekt Partnerski Neosat).

Yohann Leroy, zastępca Dyrektora Wykonawczego i Dyrektora ds.Technicznych Eutelsat, skomentował: „KONNECT to kluczowy element naszej strategii rozwoju satelitarnych usług internetowych na szeroką skalę. Satelita zostanie wkrótce przetransportowany do europejskiego portu kosmicznego, by tam oczekiwać na przyszłoroczne wyniesienie. Dziękuję naszemu partnerowi, Thales Alenia Space, za tak oddany udział w programie. Jest on zaangażowany w kilka naszych programów, wspierając nas w działaniach, mających na celu redukcję przepaści cyfrowej. Satelity będą współpracować z sieciami naziemnymi, zapewniając dodatkowe źródła łączności, podczas gdy dostęp do szybkich usług internetowych odgrywa tak ważną rolę, zarówno w ogólnokrajowym, jak i regionalnym rozwoju gospodarczym i społecznym.”

Jean-Loïc Galle, prezes i dyrektor wykonawczy Thales Alenia Space, dodał: „Jesteśmy dumni dzisiejszej prezentacji naszego w pełni elektrycznego satelity, Spacebus NEO, wspólnie z naszym klientem, spółką Eutelsat. KONNECT to połączenie innowacji i dziedzictwa orbitalnego, by zaoferować w pełni modułową platformę z innowacyjnym i inteligentnym ładunkiem, dla zapewnienia wysokiej przepustowości i wysoce elastycznych usług w pasmie Ka. Niniejszy sukces technologiczny był możliwy dzięki wsparciu ze strony Francuskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej, co pomogło nam w rozwoju Spacebus NEO, oraz dzięki French Investment i Planowi na Przyszłość, obejmującemu możliwości w zakresie wysokiej przepustowości.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.