Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita EUTELSAT 9B rozpoczyna pracę

Komunikat prasowy   •   Mar 09, 2016 12:12 CET

Paryż, 9 marca 2016 - Satelita floty Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), EUTELSAT 9B, został całkowicie uruchomiony i obecnie dostarcza usługi TV do gospodarstw domowych w całej Europie. Nowy satelita zastąpił satelitę EUTELSAT 9A, obejmując ofertę ponad 350 kanałów, z czego 100 w jakości HD, w odbiorze kablowym, DTH i DTT. Wśród jego odbiorców znajdują się tacy klienci, jak: M7 (platforma KableKiosk), OTE (platforma DTH), AFN, Arqiva, Globecast i Media Broadcast.

Satelita EUTELSAT 9B to wysokiej pojemności satelita pasma Ku dla pozycji 9° East, która leży na skrzyżowaniu wiodących pozycji satelitarnych na rynku europejskim. Dzięki satelicie EUTELSAT 9B, całkowita pojemność Eutelsat zwiększy się do liczby 50 transponderów fizycznych (47 transponderów 36MHz), a pozycja 9° East osiągnie nowy poziom wydajności. Za pomocą jednej wiązki paneuropejskiej, EUTELSAT 9B zapewni szerokie pokrycie szybko rozwijającym się rynkom nadawczym, co zostanie uzupełnione czterema wiązkami kierunkowymi dla Niemiec, Grecji, Włoch, krajów nordyckich i bałtyckich oraz Ukrainy.

Satelita EUTELSAT 9B to również pierwszy w historii host dla ładunku EDRS (Europejskiego Systemu Przekazu Danych), który wprowadzany jest w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) między Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), a firmą Airbus Defence and Space.

Zakończona już na pozycji orbitalnej 9° East, działalność komercyjna satelity EUTELSAT 9A będzie kontynuowana na innej pozycji orbitalnej.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.