Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita EUTELSAT 8 West B rozpoczyna pracę w pełnym wymiarze

Komunikat prasowy   •   Paź 03, 2015 07:59 CEST

Paryż, 3 października 2015 – Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż nowy satelita EUTELSAT 8 West B został w pełni uruchomiony i dostarcza już programy telewizyjne do ponad 52 milionów odbiorców na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce.

Wyniesiony 20 sierpnia przez rakietę Ariane 5, nowy, wysokiej mocy satelita ulokowany został na pozycji 7/8° West, obok innych satelitów obsługiwanych przez Eutelsat i Nilesat.

Pozostając w bliskiej współpracy ze swoimi klientami, nocą, 30 września Eutelsat płynnie przeniósł na nowego satelitę ponad 210 kanałów telewizyjnych, nadawanych dotychczas z dwóch satelitów zlokalizowanych na pozycji 7/8° West. Położenie tych satelitów jest aktualnie zmieniane, celem dalszej optymalizacji floty Eutelsat1. Dodatkowa pojemność na satelicie EUTELSAT 8 West B pomieści natomiast ponad sto kolejnych kanałów.

Zarówno dla arabskiej, jak i międzynarodowej społeczności nadawczej, rozpoczęcie działalności satelity EUTELSAT 8 West B to kamień milowy w rozwoju najpopularniejszej dla Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki pozycji satelitarnej, z której nadaje się program TV dla ponad 250 milionów odbiorców. Nadawcy mogą korzystać ze zwiększonej mocy, nowych opcji pokrycia oraz lepszego bezpieczeństwa na orbicie, a także przyszłościowej infrastruktury dla treści w jakości HD i Ultra HD. Cechy te są gwarancją stuprocentowego sukcesu w sprzedaży pojemności w paśmie Ku, którego zasięg rozciąga się między Marokiem, a Zatoką Perską.

Satelita EUTELSAT 8 West B na pozycji 7/8° West to także pojemność w paśmie C, związana z pokryciem dla całej Afryki, sięgającym na zachód aż do Ameryki Południowej.

Cieszymy się, iż ten prestiżowy satelita zajął swoje miejsce na pozycji orbitalnej 7/8° West. Dzięki temu, usługi, które świadczymy nadawcom i innym dostawcom usług na jednym z najbardziej dynamicznych rynków świata, będą mogły być jeszcze bardziej atrakcyjne,” powiedział Michel de Rosen, prezes i dyrektor generalny Eutelsat. „Satelita EUTELSAT 8 West B, skonstruowany przez Thales Alenia Space, to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych czynnych satelitów nadawczych. Umożliwia on nam rozwój nowych cech, które podnoszą poprzeczkę w zakresie świadczonych usług, elastyczności i jakości sygnału.”

1 Satelita EUTELSAT 8 West A zostaje przesunięty na pozycję 12,5° West, a satelita EUTELSAT 8 West C na pozycję 33° East.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.