Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita EUTELSAT 7B wybrany przez Liquid Telecom celem świadczenia usług nadawczych oraz pozyskania nowych klientów biznesowych w Afryce

Komunikat prasowy   •   Maj 03, 2016 09:00 CEST

Paryż, 3 maja 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza zawarcie wieloletniego kontraktu z Liquid Telecom, wiodącego dostawcy usług głosowych, IP i usług w zakresie niezależnych danych na terytorium Afryki. Przedmiotem kontraktu są transpondery satelity EUTELSAT 7B.

Liquid Telecom to szybko rozwijająca się, wielokrotnie nagradzana firma z branży satelitarnej, zapewniająca zarówno rozwiązania dla przedsiębiorców, jak i usługi nadawcze dla pay-TV. Sieć satelitarna stanowi uzupełnienie panafrykańskiej sieci naziemnej Liquid Telecom, umożliwiając firmie bezproblemowe dostarczanie usług w całej Afryce.

Liquid Telecom wykorzysta satelitę EUTELSAT 7B na dwa sposoby. Pierwszym z nich będzie spełnienie wymogów nadawczych w zakresie świadczenia usług DTH w Afryce. Drugim, połączenie coraz większej liczby przedsiębiorców, zlokalizowanych tam, gdzie sieć naziemna jest niedostępna.

Wsparcie nowego przedsięwzięcia pay-TV

Liquid Telecom to dostawca usług nadawczych dla największego na afrykańskim rynku, dostawcy usług pay-TV, Kwesé TV, który ma wyłączne prawa do dystrybucji największych wydarzeń sportowych, włączając angielską Premier League w dostępie FTA, czy ligę NBA.

Łączność dla przedsiębiorców

Osiągające prędkość 50 Mb/s, usługi satelitarne od Liquid Telecom są wysoko oceniane za latencję, cenę, a także obsługę klienta. 97% procent działań satelitarnych firmy dotyczy terytorium Afryki, przy czym wszelkie ruchy poza kontynentem odbywają się z wykorzystaniem centrum zlokalizowanego w Londynie. Klienci firmy to najwięksi afrykańscy operatorzy sieci mobilnych, dostawcy usług internetowych, korporacje i instytucje finansowe, małe i średnie przedsiębiorstwa, organy z sektora publicznego i rządowego, a także organizacje mające na celu połączenie społeczności, zlokalizowanych na odległych terenach wiejskich.

Scott Mumford, dyrektor wykonawczy grupy Liquid Telecom ds. satelitów i VSAT, powiedział: „Nadawanie wciąż pełni w biznesie satelitarnym ogromną rolę. Cieszymy się z podpisania niniejszego kontraktu, który umożliwi nam wprowadzenie na rynek nowego wachlarza usług nadawczych.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Z radością witamy Liquid Telecom na pokładzie satelity EUTELSAT 7B, co zwiększy rolę satelitów w cyfryzacji afrykańskiego środowiska TV oraz rozszerzy zasięg łączności szerokopasmowej. Nowy kontrakt z Liquid Telecom podkreśla również rolę Eutelsat jako głównego dostawcy infrastruktury cyfrowej w Afryce.”

O grupie Liquid Telecom

Liquid Telecom to wiodący dostawca usług głosowych oraz tych z zakresu IP i niezależnych danych we wschodniej, środkowej i południowej Afryce. Grupa świadczy usługi światłowodowe, satelitarne oraz usługi świadczone przez operatorów międzynarodowych, największym afrykańskim operatorom sieci mobilnych, dostawcom usług internetowych oraz instytucjom finansowym i przedsiębiorstwom wszelkich rozmiarów.

Firma zyskała miano Najlepszego Afrykańskiego Operatora Hurtowego w czterech ostatnich edycjach corocznego konkursu Global Carrier Awards.

www.liquidtelecom.com

Kontakt

Bridget FishleighTel.: +44 1273 305 936

bridget@telecomsprafrica.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.