Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita EUTELSAT 65 West A leci w kosmos

Komunikat prasowy   •   Mar 09, 2016 11:08 CET

Kourou, Paryż, 9 marca 2016 - Tej nocy niebo nad Kourou (Gujana Francuska) rozświetliłarakieta Ariane, wynosząca na orbitę satelitę EUTELSAT 65 West A. Pomyślny start miał miejsce 9 marca, o godzinie 02:20 czasu lokalnego (06:20 czasu polskiego), a lot zakończony dostarczeniem satelity EUTELSAT 65 West A na orbitę transferową trwał 27 minut.

Manewry mające na celu pełne rozlokowanie paneli solarnych satelity skonstruowanego przez firmę SSL odbyły się o czasie, cztery godziny później. W ciągu kilku najbliższych dni silnik satelity będzie uruchamiany czterokrotnie, celem ukończenia procesu wspinania się na orbitę geostacjonarną, a następnie całkowitego rozstawienia anten. Ukończywszy serię testów wydajnościowych, satelita EUTELSAT 65 West A rozpocznie działalność komercyjną na pozycji 65° West, co planowane jest na początek maja.

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: „Wyniesienie satelity EUTELSAT 65 West A to kolejny kamień milowy w ekspansji naszego amerykańskiego zasięgu. Dzięki kombinacji stref pokrycia i pasm częstotliwości, satelita ten ma wyjątkowe warunki, by spełniać rozmaite oczekiwania klientów z różnych sektorów. Dziękujemy Arianespace za kolejny, bezproblemowy lot w kosmos, już po raz 31 przy pomocy rakiety Ariane; a także firmie SSL za zaawansowany program kosmiczny.”

EUTELSAT 65 West A to satelita trójpasmowy, zaprojektowany z myślą o szybko rozwijających się rynkach Ameryki Łacińskiej. Jego wysokiej mocy ładunek pasma Ku został zoptymalizowany dla odbioru w systemie DTH oraz łączności korporacyjnej w Ameryce Środkowej, na Karaibach oraz w regionie Andów. Satelita EUTELSAT 65 West A charakteryzuje się także transatlantyckim pokryciem w paśmie C dla międzykontynentalnej dystrybucji treści wideo oraz wielowiązkowym ładunkiem w paśmie Ka dla dostępu szerokopasmowego w Ameryce Łacińskiej, zwłaszcza w Brazylii, Meksyku, Kolumbii i Peru.

Celem zwiększenia pojemności dla rynków nadawczych Ameryki Łacińskiej, w ciągu kilku najbliższych tygodni, na pozycję 117° West zostanie wyniesiony w pełni elektryczny satelita EUTELSAT 117 West B.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 40 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.