Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita EUTELSAT 172B wspina się na orbitę geostacjonarną

Komunikat prasowy   •   Cze 09, 2017 10:34 CEST

Paryż, 9 czerwca 2017 - Wyniesiony w ubiegły piątek przez rakietę Ariane 5, satelita EUTELSAT 172B rozpoczął nowy etap swej podróży, jakim jest proces wspinania się na orbitę geostacjonarną. Wyprodukowany przez Airbus, pierwszy w Europie, wysokiej mocy satelita elektryczny dotrze na pozycję 172° East za około cztery miesiące, pod nadzorem Eutelsat i Airbus z siedzibą w Tuluzie, z wykorzystaniem dedykowanej sieci stacji zlokalizowanych na całej planecie. Rozpoczęcie działalności komercyjnej nowego satelity floty Eutelsat planowane jest na czwarty kwartał roku 2017.

Od momentu wyniesienia, satelita EUTELSAT 172B wykonał wiele niezbędnych operacji, włączając pozycjonowanie silników elektrycznego systemu napędowego, połączonych z ramionami robotycznymi satelity podczas przygotowań do dalszej wspinaczki na orbitę, a także całkowite rozstawienie paneli solarnych, generujących moc na tym etapie misji.

Satelita EUTELSAT 172B zapewni zwiększoną pojemność dla szybko rozwijających się zastosowań, takich jak łączność pokładowa (tzw. usługi in-flight) i morska, łącza dosyłowe, sieci korporacyjne, dystrybucja wideo, a także usługi rządowe. Satelita EUTELSAT 172B zostanie ulokowany na pozycji orbitalnej Eutelsat 172° East, która jest kluczową bramką dla usług w regionie Azji i Pacyfiku, obejmując swym zasięgiem zarówno lądy, jak i akweny wodne, od Alaski po Australię. Jako zastępca satelity EUTELSAT 172A, EUTELSAT 172B zapewni zwiększoną wydajność i lepsze pokrycie dzięki ładunkom w pasmach C i Ku. Satelita EUTELSAT 172A będzie kontynuował misję na innej pozycji orbitalnej.

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: "W tydzień od momentu wyniesienia, satelita EUTELSAT 172B przeszedł wszystkie etapy niezbędne do dalszej wspinaczki na orbitę geostacjonarną. Jest to odzwierciedleniem skrupulatnych przygotowań zespołów Eutelsat i Airbus, które ramię w ramię pracują nad przełomowym programem satelitarnym dla rynków Azji i Pacyfiku."

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.