Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita EUTELSAT 117 West A wybrany przez Orby TV dla nowych satelitarnych usług DTH w Stanach Zjednoczonych

Komunikat prasowy   •   Wrz 13, 2019 10:57 CEST

Pierwsza w historii dedykowana usługa telewizji satelitarnej pay-as-you-go, dostępna w sieciach Best Buy, Target, u niezależnych dilerów, a także na OrbyTV.com

Paryż, Amsterdam, 13 września 2019 - Eutelsat Americas, spółka zależna Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) została wybrana przez Orby TV dla pojemności satelity EUTELSAT 117 West A. Zawarcie tej długoterminowej, obejmującej wiele transponderów umowy, zostało ogłoszone na międzynarodowych targach IBC 2019, jako następstwo niedawnego uruchomienia przez Orby TV nowej, przystępnej usługi satelitarnej w 48 stanach.

Orby TV wykorzysta wyjątkowe pokrycie satelity EUTELSAT 117 West A w pasmie Ku do dystrybucji usługi telewizji satelitarnej, charakteryzującej się elastycznością modelu pay-as-you-go, dziesiątkami popularnych sieci, darmowymi kanałami lokalnymi, a także brakiem konieczności zawierania umowy i sprawdzania wiarygodności finansowej.

Orby TV to dwa podstawowe pakiety programowe, płatne miesięcznie 40 USD (Essentials) lub 50 USD (Extras), dostępne na maksymalnie czterech urządzeniach, z opcją dodatkowych pakietów premium i usługi DVR. Wszystkie opłaty i podatki zawarte są w opłacie miesięcznej. Kanały lokalne i nielimitowany dostęp do interaktywnego przewodnika po programach Orby TV nie podlegają dodatkowej opłacie, nawet w przypadku niewykupienia przez użytkownika dostępu do platformy na kolejny miesiąc. Wyposażenie niezbędne do korzystania z platformy Orby TV dostępne jest w amerykańskiej sieci sklepów Best Buy i wybranych sklepach Target, a także u wybranych dilerów niezależnych lub na www.OrbyTV.com z darmową dostawą.

Michael Thornton, dyrektor wykonawczy Orby TV, powiedział: „Cieszymy się z zawarcia wieloletniej umowy z firmą Eutelsat, która umożliwi nam świadczenie wiarygodnych, najlepszych w swojej klasie usług pay-TV, przystępnych dla użytkowników, bez wymaganego streamingu internetowego. Z cenami startującymi już od 40 USD miesięcznie oraz elastycznością modelu pre-paid, która pozwala na chwilową rezygnację z opłaty, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do kanałów lokalnych i interaktywnego przewodnika, Orby TV wypełnia lukę na amerykańskim rynku.”

MIke Antonovich, dyrektor wykonawczy Eutelsat Americas, dodał: „Cieszymy się, że operator Orby TV wybrał satelitę EUTELSAT 117 West A dla pierwszego mainstreamowego pakietu DTH w języku angielskim, który będzie wdrażany na amerykańskim przez kolejne 20 lat. Niniejsza, przełomowa umowa podkreśla ważną rolę, jaką satelity wciąż odgrywają w dystrybucji usług TV, nawet na rynkach wysokorozwiniętych. Z niecierpliwością czekamy na współpracę i rozwój innowacyjnych działań Orby TV.”

O Orby TV

Obecny na rynku od roku2019, Orby TV świadczy usługi telewizji satelitarnej pay-as-you-go, dostępne obecnie na rynku Ameryki kontynentalnej. Pakiety programowe i usługi Orby TV zostały stworzone, by zapewnić opłacalną, wysokiej jakości alternatywę do oferty tradycyjnych dostawców telewizji kablowej, bądź satelitarnej, w cenie już od 40 USD za miesiąc, bez ukrytych kosztów. Z Orby TV kanały telewizji lokalnej są zawsze dostępne, bez dodatkowych opłat i potrzeby zawierania umowy abonenckiej. Więcej informacji na: www.OrbyTV.com.


Eric Becer

Tel: 1 (303) 638-3469

eric.becker@orbytv.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku, firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Spółka Eutelsat Communicatins wpisana jest na listę paryskiej giełdy Euronext (ETL).

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy


Marie-Sophie Ecuer Tel.: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
  Jessica Whyte Tel.: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com
  Christina Darvasi Tel.: + 52 55 2629 5847 christina.darvasi@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
  Joanna Darlington Tel.: +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
  Cédric Pugni Tel.: +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com
  Alexandre Enjalbert Tel.: +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.com

Follow us at:
Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.