Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita EUTELSAT 115 West B usprawni łączność na Alasce

Komunikat prasowy   •   Lis 09, 2017 11:22 CET

Anchorage, Paryż, 9 listopada 2017 -Alaska Communications, wiodący na Alasce dostawca usług szerokopasmowych i IT, zawarł długoterminowy kontrakt z Eutelsat Americas, spółką zależną Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL). Obejmujący wiele transponderów kontrakt ma na celu zwiększenie dostępu do usług telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw, szkół, służby zdrowia, a także stanowych i lokalnych instytucji rządowych na Alasce.

Dzięki wyjątkowemu pokryciu satelity EUTELSAT 115 West B w paśmie C, Alaska Communications może świadczyć swoje usługi w całym stanie, umożliwiając mieszkańcom najodleglejszych zakątków korzystanie z szybszego łącza szerokopasmowego w zakresie wszelkich aktywności online, takich jak szkolenia zawodowe, e-handel, usługi rządowe, promocja turystyki, czy wideokonferencje.

Bill Bishop, pierwszy wiceprezes Alaska Communications ds. klientów biznesowych, powiedział: „Wejście na rynek w roli dostawcy usług satelitarnych, zamiast detalisty, pozwala nam na większą elastyczność i kontrolę naszych produktów, co przekujemy w jeszcze większe dobro dla naszych klientów. Możemy zaoferować im konkurencyjne ceny i w pełni zarządzane usługi typu end-to-end. Jako dostawca usług rangi stanowej, musimy dotrzeć do wszystkich odbiorców, nawet tych w lokalizacjach najbardziej odległych, jak Okręg North Slope, czy regiony Arktyczne, a to jest właśnie to, co zapewnia nam satelita EUTELSAT 115 West B.”

Mike Antonovich, dyrektor generalny Eutelsat Americas, dodał: „Wyjątkowe pokrycie satelity EUTELSAT 115 West B dla Alaski, jego stabilność i wydajność były głównymi kryteriami wyboru Alaska Communications. Niniejszy kontrakt odzwierciedla niezwykłą rolę satelitów w zapewnianiu zaplecza technicznego telekomunikacji światłowodowej. Nasi klienci będą świadczyć usługi na wiejskich obszarach Alaski dzięki technologii satelitarnej, przyczyniając się zarazem do zmniejszania przepaści cyfrowej na terytorium całego stanu, a także niosąc znaczące korzyści dla lokalnych społeczności.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.