Obserwuj: Eutelsat Polska

Satelita EUTELSAT 115 West B ląduje na orbicie geostacjonarnej

Komunikat prasowy   •   Wrz 28, 2015 08:34 CEST

Paryż, 28 września 2015 - EUTELSAT 115 West B, pierwszy w pełni elektryczny satelita globalnej floty Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL), zakończył proces wspinania się na orbitę geostacjonarną, rozpoczynając tym samym serię testów orbitalnych. Początek pracy komercyjnej nowego satelity Eutelsat planowany jest na połowę października, czyli miesiąc przed wcześniejszymi ustaleniami.

Satelita EUTELSAT 115 West B charakteryzuje się 24 transponderami w paśmie C i 41,5 transponderami równoważnymi w paśmie Ku, połączonymi z konkretnymi obszarami usług, włączając Alaskę, Kanadę, Meksyk i Amerykę Południową, a także wyjątkowym kątem elewacji i poziomami mocy EIRP na terenie całego regionu. Dzięki niemu pokrycie Eutelsat dla Ameryki wejdzie na zupełnie nowy poziom, oferując oszczędne rozwiązania klientom świadczącym usługi, obejmujące transmisję wideo, dostęp szerokopasmowy, dosył komórkowy, rozwiązania VSAT oraz łączność społeczną.

Patricio Northland, dyrektor generalny Eutelsat Americas, powiedział: Z radością oświadczam, iż satelita EUTELSAT 115 West B znajduje się już na orbicie geostacjonarnej, dzięki czemu rozpocznie pracę komercyjną na miesiąc przed planowanym terminem. Ten pierwszy, w pełni elektryczny satelita w naszej flocie to ważny kamień milowy w ulepszonym pokryciu Eutelsat dla obu Ameryk, a także nowy przykład na to jak nasze zaangażowanie w rozwój innowacji przekłada się na najwyższej jakości rozwiązania dostarczane klientom.

W pierwszych miesiącach roku 2016 do satelity EUTELSAT 115 West B dołączy na orbicie w pełni elektryczny satelita EUTELSAT 117 West B, który zostanie umieszczony na pozycji 117° West, celem zwiększenia pojemności dla rynków nadawczych Ameryki Łacińskiej. Wyniesienie EUTELSAT 65 West A, trzeciego satelity na mapie ekspansji Eutelsat Americas, planowane jest na rok 2016. Jego przeznaczeniem będzie wysokiej mocy pokrycie dla Brazylii i Ameryki Łacińskiej w pasmach C, Ku i Ka.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.