Obserwuj: Eutelsat Polska

Sandrine Téran nowym dyrektorem finansowym Grupy Eutelsat

Komunikat prasowy   •   Gru 13, 2016 17:59 CET

Paryż, 13 grudnia 2016 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż Sandrine Téran została mianowana nowym dyrektorem finansowym Grupy oraz jednym z członków Komitetu Wykonawczego. Dołączy ona do Eutelsat 9 stycznia 2017.

Sandrine Téran ma na swoim koncie stanowisko dyrektora zarządzającego w Louis Dreyfus Holding (z siedzibą w Holandii), a także inne kluczowe stanowiska wykonawcze, które piastowała przez osiem lat pracy w Louis Dreyfus Group, zwłaszcza jako globalny dyrektor ds. podatków i sekretarz spółki, a następnie jako globalny dyrektor finansowy Louis Dreyfus Company. W latach 2000-2008 była ona szefem w zakresie podatków, finansów spółki oraz audytu zewnętrznego w Eutelsat, mając znaczący wpływ na istotne zmiany, takie jak prywatyzacja w roku 2001, czy IPO (pierwsza oferta publiczna) w roku 2005. Swoją karierę zapoczątkowała w Ipsen jako risk manager, odpowiedzialny za podatki i ubezpieczenia, skąd przeszła do Euro Disney, na stanowisko dyrektora ds. podatków. Sandrine Téran jest absolwentką paryskiego Dauphine University w zakresie podatków i finansów.

Rodolphe Belmer, dyrektor wykonawczy Eutelsat, powiedział: „Biegłość Sandrine w zakresie funkcji finansowych, a także bogate doświadczenie w biznesie międzynarodowym, umocni nas na pozycji lidera finansowego. Cieszę się, iż mogę powitać ją w zespole Eutelsat oraz w zespole wykonawczym.”

Sandrine jest następcą Antoine Castarède, który w najbliższych miesiącach będzie doradcą dyrektora wykonawczego.

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.