Obserwuj: Eutelsat Polska

Rząd kolumbijski wybiera łączność satelitarną Eutelsat

Komunikat prasowy   •   Gru 06, 2017 12:53 CET

Bogota, Paryż, 6 grudnia 2017 - Kolumbijskie Ministerstwo Obrony zawarło pierwszy w historii, kontrakt z Eutelsat Communications (Euronext paris: ETL), obejmujący pojemność na satelicie EUTELSAT 115 West B.

Kontrakt obejmujący wiele transponderów jest wynikiem porozumienia rządowego Francji i Kolumbii, zawartego celem zwiększenia współpracy w kontekście Roku Francusko-Kolumbijskiego.

Wyjątkowe pokrycie satelity EUTELSAT 115 West B w regionie andyjskim zapewni ogólnokrajowy dostęp do sieci Ministerstwa Obrony, wykorzystywanych przez Dowództwo Generalne kolumbijskich Sił Zbrojnych, Wojsko i Siły Powietrzne.

Generał José Javier Pérez Mejía, zastępca kolumbijskiego Ministra Obrony, powiedział: „W celu usprawnienia organizacji w zakresie sieci satelitarnych wykorzystywanych przez nasze jednostki obronne, Minister Obrony zdecydował się na wybranie jednego dostawcy usług, który spełni nasze rozmaite potrzeby. Francja zaprezentowała nam firmę Eutelsat, której oferta okazała się być najlepsza pod względem ekonomicznym i technicznym, prowadząc nas do wyboru satelity EUTELSAT 115 West B.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, dodał: „Pierwszy kontrakt z kolumbijskim Ministerstwem Obrony zwiększa nasze zaangażowanie we współpracę z instytucjami rządowymi na całym świecie, celem dostarczania wydajnych rozwiązań, spełniających zarówno potrzeby łączności, jak i bezpieczeństwa. Cieszymy się z nowej współpracy, zwłaszcza w kontekście Roku Francusko-Kolumbijskiego 2017, a zarazem z zacieśnienia relacji między dwoma krajami.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.