Obserwuj: Eutelsat Polska

Rozwój HDTV na pozycji Eutelsat HOTBIRD nabiera tempa: wszystkie kanały Rai dostępne w jakości HD na platformie Tivùsat

Komunikat prasowy   •   Sty 05, 2017 11:44 CET

Paryż, 5 stycznia 2016 - włoscy odbiorcy oferty programowej platformy Tivùsat, która nadawana jest wyłącznie z pozycji satelitarnej Eutelsat HOTBIRD, mogą obecnie cieszyć się jakością HD wszystkich programów TV produkowanych przez Rai.

Rai YoYo, Rai School, Rai Gulp, Rai Storia oraz Rai News24 to ostatnie z 13 kanałów Rai, które zmieniły standard nadawania na HD. Proces został sfinalizowany w tym tygodniu przy współpracy z Rai Way, który obsługuje transmisję sygnału i sieć nadawczą dla włoskiego nadawcy publicznego.

Zadaniem platformy Tivùsat jest zapewnienie każdemu odbiorcy we Włoszech dostępu do darmowej telewizji cyfrowej. Dzięki temu, nawet odbiorcy z najodleglejszych zakątków Włoch mają dostęp do wszystkich państwowych kanałów DTT, a także do zróżnicowanej oferty programowej kanałów krajowych i międzynarodowych. Tivùsat to platforma skupiająca 33 stacje radiowe i ponad 100 kanałów TV, z których 24 nadawane są w jakości HD, a 80 w SD. Dotychczas aktywowano 2,9 mln kart Tivùsat.

Renato Farina, dyrektor generalny włoskiej filii Eutelsat, powiedział: „Zapewnienie, iż każdy odbiorca we Włoszech ma dostęp do najwyższej jakości sygnału to dla Eutelsat priorytet. Cieszymy się, że jesteśmy częścią procesu rozwoju oferty HD Tivùsat. Radość sprawiają nam również inne wyjątkowe przedsięwzięcia, w których bierzemy udział, takie jak transmisja dla odbiorców Tivùsat dokumentu „Tonight at St Peter’s”, 27 grudnia.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.