Obserwuj: Eutelsat Polska

Rozwój Grupy CANAL+ na arenie międzynarodowej poprzez nabycie Alterna’TV od Eutelsat Americas

Komunikat prasowy   •   Kwi 07, 2016 06:10 CEST

Paryż, 7 kwietnia 2016 - THEMA, spółka zależna Grupy CANAL+, ogłasza nabycie od Eutelsat Americas spółki Alterna’TV, dystrybutora treści z siedzibą w Miami.

Alterna’TV to platforma dystrybucji treści, dostarczająca głównie kanały z Ameryki Łacińskiej operatorom sieci kablowych oraz telewizji internetowych w Stanach Zjednoczonych. Obecnie liczba jej odbiorców w obu Amerykach przekracza 10 milionów.

Transakcja obejmuje długoterminową umowę dzierżawy pojemności na satelitach EUTELSAT 113 West A i EUTELSAT 117 West A.

Poprzez nabycie platformy Alterna’TV, Grupa CANAL+ wzmacnia swą pozycję na rynku Ameryki Północnej, gdzie THEMA działa od roku 2013. Poszerzając bogate, międzynarodowe doświadczenie THEMA w zakresie dystrybucji treści i marketingu, nowy zakup umożliwi CANAL+ stworzenie nowej, zintegrowanej jednostki biznesowej, mającej na celu promocję rozwoju komercyjnego firmy w Ameryce Północnej i Południowej, wykorzystując synergię pomiędzy dotychczasowymi działaniami dystrybucyjnymi, a tymi nabytymi wraz z Alterna’TV.

Obecna na pięciu kontynentach, THEMA ma w swej ofercie ponad 100 kanałów dystrybuowanych przez wiodące platformy międzynarodowe.

Komentując transakcję, François Thiellet, dyrektor generalny THEMA, powiedział: „Nabycie Alterna’TV to kolejny krok we współpracy z firmą Eutelsat, z którą pracujemy od początku naszej działalności. Pozwoli on nam na zwiększenie naszej obecności na rynkach Ameryki Północnej i Łacińskiej, a także na wzmocnienie zespołu i ulepszenie oferty programowej dla operatorów płatnych platform TV na tych rynkach. Alterna’TV, wspólnie z platformą, którą dystrybuujemy w Kanadzie z Terra Terra (dystrybutor Planète+ w Kanadzie, część THEMA od stycznia 2016) utworzy Thema America, której celem będzie powielenie naszego sukcesu z modelem europejskim, który nawiązuje do innowacji, zarówno w zakresie redakcyjnym, jak i komercyjnym.”

Patricio Northland, dyrektor generalny Eutelsat Americas, spółki zależnej Eutelsat, dodał: „Dzięki niniejszej umowie, nasza współpraca z THEMA i Canal+ rozpoczyna nowy etap. W naszych planach leży kontynuacja wspierania rozwoju platformy Alterna’TV w obu Amerykach poprzez wykorzystanie floty naszych satelitów i wyjątkowej infrastruktury lokalnej. Korzystając z okazji, dziękuję zespołowi Alterna’TV za znaczący wkład w sukces platformy na przestrzeni lat.”

Warunki transakcji są poufne.

Więcej informacji o THEMA:

Marianne BEDE - starsza wiceprezes ds. rozwoju biznesu i marketingu

Marianne@thematv.com - 01 83 62 78 34

Więcej informacji o Grupie Canal+:

Laurence GALLOT – dyrektor ds. komunikacji Grupy CANAL+

laurence.gallot@canal-plus.com- 01 71 35 02 22

O THEMA

Utworzona w roku 2005 przez François Thiellet, THEMA operuje trzema międzynarodowymi spółkami zależnymi, mając swoje przedstawicielstwa na kluczowych rynkach europejskich. Współpracując z wiodącymi platformami pay-TV w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Północnej, spółka ma w swym portfolio ponad 100 kanałów.

W październiku 2008 THEMA jako pierwsza uruchomiła pakiet kanałów afrykańskich na rynku francuskim. Obecnie, „Bouquet African” dystrybuuje 23 kanały z 11 krajów. THEMA ma w swej ofercie około 10 innych platform z kanałami etnicznymi. Od roku 2012, THEMA jest wydawcą wielu kanałów TV, włączając NOLLYWOOD TV, Novelas TV i Gospel Music TV.

W styczniu 2016 THEMA objęła Terra Terra, kanadyjską spółkę, specjalizującą się w dystrybucji kanałów TV na rynkach Kanady i Ameryki Północnej.

Więcej informacji o THEMA i ofercie programowej na: www.thematv.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.