Obserwuj: Eutelsat Polska

Rozszerzenie zasięgu telefonii mobilnej na terenach wiejskich Afryki Subsaharyjskiej: gotowe rozwiązania dla operatorów od Eutelsat i Camusat

Komunikat prasowy   •   Lis 18, 2015 10:28 CET

Kapsztad, Paryż, 18 listopada 2015 - Eutelsat Communications (NYSE Paris: ETL), jeden z wiodących na świecie operatorów satelitarnych, oraz Camusat, lider w zakresie wdrażania infrastruktur telekomunikacyjnych, zawarli umowę partnerską, która uatrakcyjni rynek gotowych rozwiązań w zakresie łączności operatorom mobilnym z regionu Afryki Subsaharyjskiej.

Zawarta umowa wpłynie na rozwój łączności mobilnej, która, mimo, iż rozprzestrzeniła się w Afryce Subsaharyjskiej w znaczącym stopniu, wciąż jest zbyt słabo rozwinięta w rejonach wiejskich, czyli tam, gdzie żyje ponad połowa afrykańskiej populacji. Połączenie niepołączonych dotychczas społeczności do sieci mobilnych poprzez rozbudowanie na tych terenach infrastruktury naziemnej, wymagałoby ogromnych nakładów finansowych przez kilka kolejnych lat.

Chcąc zapewnić afrykańskim operatorom mobilnym gotowe rozwiązania, Eutelsat i Camusat czerpią z własnych doświadczeń na rynkach łączności w Afryce. Eutelsat zapewnia pokrycie satelitarne nad terytorium całej Afryki, natomiast Camusat posiada kompetencje w zakresie wdrażania infrastruktury telekomunikacyjnej, włączając jej budowanie, dostarczanie mocy elektrycznej, a także utrzymywanie wież przekaźnikowych dla sieci telefonii mobilnych poprzez zatrudnianie ponad 1000 pracowników na całym kontynencie.

Dla Michela Aziberta, dyrektora Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, niniejsza umowa oznacza kolejny krok we współpracy z afrykańskimi operatorami telefonii mobilnej. Poza regularną dzierżawą pojemności satelitarnej, celem wsparcia rozwoju sieci, partnerstwo z Camusat umożliwia firmie zapewnianie maksymalnie elastycznych rozwiązań na całej długości łańcucha komunikacyjnego, bez względu na lokalizację.

Richard Thomas, dyrektor generalny Camusat, dodał: Partnerstwo z Eutelsat na tak niesamowicie dynamicznym rynku jest motorem jego przyszłego rozwoju. By wyciągnąć maksimum korzyści, operatorzy mobilni będą musieli jedynie poszerzyć granicę swych rynków. Umowa ta zapewni łączność społecznościom zlokalizowanym poza zasięgiem sieci mobilnych.

Odwiedź Eutelsat i Camusat na targach AfricaCom 2015 w dniach 17-19 listopada w Międzynarodowym Centrum Targowym w Kapsztadzie (Cape Town International Convention Centre)

Eutelsat: stoisko D6

Camusat: stoisko A19

O Camusat

CAMUSAT to jeden z rynkowych liderów w zakresie wdrażania infrastruktur telekomunikacyjnych, a zarazem jeden z najbardziej doświadczonych deweloperów sieciowych, który swe początki datuje na późne lata 40. Naszą misją jest pomoc działaczom rynku telekomunikacyjnego w wydajnym rozwoju i optymalizowaniu ich sieci, poprzez integrację tradycyjnych technologii telekomunikacyjnych z najnowszymi know-how z sąsiednich dziedzin. Nasz dział badawczo-rozwojowy zajmuje się rozwojem innowacyjnych rozwiązań w zakresie infrastruktury. Wprowadzanie sprawdzonej jakości technologii i usług, a także umiejętności sprawnego zarządzania projektami oraz elastyczność odegrały znaczącą rolę w naszym dzisiejszym sukcesie. Kolejnym kluczowym czynnikiem naszego sukcesu jest różnorodność. Motywacja, silny duch zespołu, ciągłe szkolenia, międzynarodowa mobilność oraz wydajność to nasza siła w dążeniu do spełniania wysokich oczekiwań naszych klientów. Pomimo, iż główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Paryżu, niemal połowa z 2000 zatrudnionych osób pracuje w Afryce. Camusat prowadzi działania na pięciu kontynentach wraz z 40 spółkami zależnymi.

Dalsze informacje na:

www.camusat.com

Facebook: https://www.facebook.com/camusat/LinkedIn: https://www.linkedin.com/camusatYouTube: https://www.youtube.com/channel/UCN3k0EyqTVU8QggtBzO5UfQ

kontakt dla prasy:

Christelle Reist

creist@camusat.com

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 38 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 32 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Vanessa O’Connor Tel: + 33 1 53 98 37 91 voconnor@eutelsat.com
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.