Obserwuj: Eutelsat Polska

RCS Ghana wybiera Eutelsat dla usług DTH

Komunikat prasowy   •   Kwi 22, 2020 19:46 CEST

  • wieloletni kontrakt wykorzystujący dynamiczną pozycję Eutelsat, 7° East

Paryż, 22 kwietnia 2020 - Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL) zawarł wieloletni kontrakt z RCS Ghana, mający zapewnić pojemność dla platformy usług DTH, świadczonych odbiorcom zarówno w Ghanie, jak i poza nią.

RCS wykorzysta pojemność satelity EUTELSAT 7B w pasmie Ku, celem dystrybucji swojej szybko rozwijającej się platformy usług FTA DTH, obejmującej kanały SD i HD dla rynku usług TV w Ghanie i 40 innych krajów afrykańskich.

Pozycja satelitarna 7° East to kluczowa pozycja dla kanałów regionalnych. Obecnie nadawanych jest z niej ponad 500 kanałów TV, czyniąc ją nowym hotspotem dla usług DTH w Afryce Subsaharyjskiej, o najwyższym wskaźniku rozwoju w regionie.

Mr Hamza Tanko, prezes i dyrektor wykonawczy RCS Ghana, mówi: „Cieszymy się na współpracę z Eutelsat w zakresie dystrybucji platformy RCS DTH, zapewniającej wyjątkowe treści odbiorcom w Ghanie i poza jej granicami, a zarazem umożliwiającej nadawanie każdego kanału w Ghanie w wysokiej, konkurencyjnej jakości. 7° East to idealna pozycja dla rynku Ghany, a zlokalizowany na niej satelita EUTELSAT 7B zapewnia moc sygnału i stałe pokrycie w całej Ghanie, a także w ponad 40 innych krajach Afryki Subsaharyjskiej.”

Nicolas Baravalle, wiceprezes regionalny Eutelsat dla Afryki Subsaharyjskiej, powiedział: „Jesteśmy dumni ze wsparcia RCS Ghana w wypuszczeniu na rynek tej wysokiej jakości oferty. Niniejsza umowa odzwierciedla prężność rynku nadawczego Ghany, atrakcyjność niezrównanego pokrycia naszej pozycji 7° East, a także doświadczenie Eutelsat na afrykańskim rynku. Czekamy na długą i owocną współpracę.”

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, blisko 7000 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy


Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy

Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com

Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com

Alexandre Enjalbert Tel. : +33 1 53 98 35 30 aenjalbert@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Dołączone pliki

Dokument PDF

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz

By submitting the comment you agree that your personal data will be processed according to Mynewsdesk's Privacy Policy.